.:: Novinky 2013::.
4.12.2013

Velké noviny jsou tu! Skoro 14 dní dovolené v sychravém listopadu?? Všichni jednohlasně určitě říkají..blázen. Chovatelé ale chápu. U nás se čas dovolených neřídí krásným slunným počasím, jiskřivým prašanem...,ale tím jak hárají naše holky,jak rodí naše holky. Je to velký koníček to ano, vybrala jsem si ho. Ale je to také velká dřina a odříkání,což si lidé (zájemci), často neuvědomí. Ale konec moraliování. Resty mezi porody jsem vyplnila nejen vánočním úklidem a výzdobou, procházkami se psy na horách na krásném prašanu, ale i méně příjemnými věcmi, jako úklidem stodoly, dozazimování zahrady, a roztřídění papírů - podkladů pro daně, něco málo i na stránkách. A hlavně se učím s nový fotákem, kterým jsem si po letech udělala radost já.
Doplněna fotogalerie o fota "mojí milované louky",jejíž část zřejmě bude sloužit jako orná půda a část koupil nějaký prcháč...a já....no zamáčkla jsem slzu. Na této louce jsem byla 2-3x denně prakticky každý den, v každém ročním období...
Aktualizována sekce štěňat pražského krysaříka,vytvořeny galerie jednotlivých vrhů.
Upravena stránka "spolupráce" (psi ve spolumajitelství), Honey od Princezny Kačenky, Eufonium od Princezny Kačenky.

   
Písniččina pravnoučátka v zahraničí

Vrh Celestýny od Princezny Kačenky (Slovensko - hnědý kluk a černá holka) a první vrh po Corellim od Princezny Kačenky -( Finsko  černá holka a červená holka a pes)

1.12.2013

Dostali jsme zprávu z dalekého Finska,že Corýsek (Corelli od Princezny Kačenky - PK) se stal poprvé otcem. Na svět přivedl dva červené kluky a černou holčičku. Gratuluju!! Výborné výsledky dostávám z trojboje v Nitře.Moc mne mrzí,že tam nemohu být také jako každý rok.Ale mám radostnější povinnosti. Více později.


10.11.2013


Neuvěřitelné...Arietka je babičkou!!! 4.11. porodila s pomocí své obětavé paničky dvě krásná štěňátka v barvě černé a hnědé s pálením.  Mám velkou radost a ještě jednou chci poděkovat manželům Valentovým za to,že ..zkrátka jsou jací jsou :) O pobytu na Slovensku později. Info o štěňátkách naleznete zde.

2.11.2013
  
Finlandia Black Brianta a Tříska Proper Puppy

 DUOCACIB Bratislava 26.-27.10.2013
Krásný víkend s příjemným a teplým počasím, super atmosféra  i parádní odměna v podobě úspěchů našich svěřenců. Jsme moc ráda,že jsem po roce mohla zase vidět slovenské přátele a i majitelku hnědé fenky Lilly Olgu, která přijela načerpat zkušenosti,aby s Lilly mohla v další sezoně také vyrazit na výstavní mola. Náročný víkend, ale krásný. Na této výstavě jsme zakončili letošní výstavní  sezonu a musím říci,že si myslím,že byla velmi úspěšná. Arince chybí poslední res.CAC na získání SK šampiona a na českého nám chybí jen malinko. Honey a Hyacinta od Princezny Kačenky jsou chovné feny. Stejně tak jako Tříska Proper Puppy, která bez jediné ztráty kytičky získala CZ Junioršampion, a i tituly nejvyšší BOJ a BOB. Snad se nám stejně bude dařit i v roce dalším.
Tříska Proper Puppy - CAC ) mezitřída)
Tříska Proper Puppy - CAC (otevřená).

15.10.2013

Štěňátka  kokříků mají již své rodiny, všem majitelům děkuji za pěkné zprávy a opravdu mne velmi těší, že se s nimi určitě nevidím naposledy. Už jsem asi postižená....jedna mimina odejdou a těším se na další...no uvidíme zda se nám zadaří. Dnes přišla báječná zpráva a to rodokmen Haničky s razítkem chovná fena!! Mám velkou radost.
Doufám,že dřívější špatné období vystřídají jen lepší zprávy jako tato. V první polovině listopadu se narodí vrh G od Princezny Kačenky a maminou je Celestýna od Princezny Kačenky, dcera Arietky. 
Minulý týden byl ve znamení rekreace. Pár dní jsem ztrávila na Vysočině, ač pracovně, jako rekreaci s dětmi z ÚSP, ale i tak to byl zasloužený odpočinek. Závěr týdne pro změnu v srdci Orlických hor, kde jsem s kamarádkou Renatou byla pozvána na Sraz FCR od Ivanskéského jezera. Nádeherné počasí, báječná atmosféra a lidé...co více si přát. Pár fotek a vzpomínání naleznete zde.

23.9.2013


foto Josef Daněk

Krásnou neděli jsem strávila v příjemné prostředí mladoboleslavského výstaviště. S kamarádkou Pavlínou (CHS Secure Power) jsme se zúčastnily výstavy plemen dosud neuznaných FCI, kde posuzovala velmi milá rozhodčí ze slovenska paní MVDr. Gabriela Ridarčíková,která se ke všem psům chovala velmi pěkně a posuzovala pečlivě. Naše holky si odvezly další tituly CAC. A pak už jsem jen držela palce malé Giušce, která se narodila spolu s mojí "chráněnkou "na konec světa, který naštěstí nenatal. A je vidět,že konec světa u krysaříků jen tak nebude, pokud se nám podaří a příroda nám pomůže mít taková zvířata jako je malá Gia (Nostalgie Secure Power).  Giuška v 9.měsících, poprvé ve třídě mladé, získala titul CAJC, BOJ, BOB , BIS Junior a následně od Tibora Havelky titul BIS!! Radost byla veliká. Pavlíno, moc ti to ze srdce přeju!! Den to byl opravdu pěkný v kruhu milých lidí. Všem děkuji za příjemnou neděli.

Výstava plemen dosud neuznaných FCI - 22.9.2013
rozhodčí Gabriela Ridarčíková (SK)

Arietta od Princezny Kačenky - CAC
         Tříska Proper Puppy -      CAC

       
CAC, Národní vítěz, BOB - Žožánek

15.9.2013

Ten čas opravdu velmi rychle utíká a kokří štěňata se nám budou rozcházet do nových domovů. Jako první dnes odešel do své nové rodiny "můj malý princ" Honzík. Rodina je  naprosto báječná a i když na jeho příchod čekali nejkratší čas,nemohli se ho dočkat. Myslím si,že se s Honzíkem nevidíme naposledy , stejně jako s Ilčou (Imladris), která má naprosto báječnou paničku Danu a jsem osudu vděčná, že došla až k mému inzerátu. Velmi se těším na spolupráci.
A i když to je již týden (nebyl čas aktualizovat i takto vyjímečnou událost), tak se musíme pochlubit našim velkým úspěchem na výstavě v Brně. Škoda,že v závěrečných soutěžích na nás rozhodčí ani jednou nekoukl a koukal spíše na ty na druhém špagátku..ale tak snad jsme nebyly na červeném koberci naposledy. Děkuji Renatě a Lence, které to se mnou vydržely a velmi dobře strážily kačeny zdechlinky, které jsme vpořádku dovezly a poslouží nám na výcvik.  Také děkuji Marcela a Pavlovi za dovezení Charlie a doufám,že do příště shodíme přebytečná kila a titul získáme. A Míše děkuji za opět krásné předvedení Haničky.

NV Brno 7.9.2013
Pražský krysařík  - rozhodčí Vojtek (SK)
Arietta od Princezny Kačenky - VD1
Tříska Proper Puppy - CAC, Národní vítěz, BOB!!!

Anglický kokršpaněl - rozhodčí p. Bendová
Honey od Princezny Kačenky - V2
Hyacinata od Princezny Kačenky - VD
(známka VD za velmi doboru výživnou kondici)

   
Idril, Isabella, Imladris od Princezna Kačenka - 6,5týdne

5. 9. 2013


Máme za sebou velmi náročný týden, který nám přinesl mnoho starostí, ale i bolesti. Neštěstí nikdy nechodí samo a tak se to opravdu nakupilo. Moc děkuji za pomoc mým kamarádkám, a mamce, které mne držely nad vodou. Snad jsme si již vše vybraly a bude lépe. Musí!
 Štěňákům je 6,5 týdne a nejraději tráví čas venku na zahradě, kterou postupně prozkoumávají, ochutnávají a učí se všem psím dovednostem.

26.8.2013

Krásný a příjemný den, ač se zánětem dutin a s nervy na pochodu, jsem strávila se svými přáteli na národní výstavě v Mladé Boleslavi. Vlastně poprvé ofiiálně "naživo" jsem se setkala s Míšou Šerudovou (Chs Sirrah Shine). Moc ji děkuji za předvedení Haničky, protože v době posuzování jsem musela být u krysaříků. Této výstavy se zůčastnil i kokří dorostenec Samík, který vypadá moc pěkně, jen je také ve velmi dobré výživné kondici. Děkuji moc jeho majitelce Petře, že vše absolvovala a doufám,že se na výstavním poli nevidíme naposledy. Byl to opravdu den plný setkání, po dlouhé době jsem tu viděla Markétu Březinovou, která měla sestru Blekušky a opravdu na dlouhou dobu jsme se ztratily z očí. V neposlední řadě se na nás přišla podívat kamarádky Silva (Tabasco Marcato line) a Hanička se ji moc líbila.Doufám,že se mi na další výstavu podaří řádně chlupy vytrhat :).Byl to opravdu krásný den.
Isabela a Nelinka zvládají již bez problémů namočené granule a Isabelka si v ničem nezadá se svými sourozenci.  Nová fota ve fotogalerii vrhu I.

NVP Mladá Boleslav 24.8.2013
Pražský krysařík - Andras Poglar
 Arietta od Princezny Kačenky - V1
Třska Propper Puppy - CAJC, BOJ


Anglický kokršpaněl - roz. Řehánek
Honey od Princezny Kačenky - V2
Chocolate Samuel od Princezny Kačenky - VN1

17.8.2013 

Pěkné počasí umožňuje štěndům pobyt venku. Zpočátku byla malinko zaskočena světlem, ale záhy pochopila,že zde je to lepší. Větší štěnda poprvé ochutnala i hovězí maso a namočené granulky, k mému údivu se přidala i větší z "pidikokřiček" Isabelka a opravdu si nezadá v ničem. Ještě ji také přikrmuju, ale myslím si,že to za chvilku již nebude potřeba. Malá Nelinka (Ines Arwen ) se drží, její váha skoro ve 4.týdnech mne děší, ale bojuje a já ji v tom budu pomáhat i nadále,co jen budu moci. Je velmi vitální, pozná stejně jak ostatní můj hlas a vrtí ocáskem, jen co mne slyší. Bude to cestovatelka, jezdí se mnou opravu všude :).

   
Imladris, Isabela, Ilmen od Princezny Kačenky - 4.týdny

11.8.2013

Takže opět nároční týden za sebou  - tentokráte na "poli" kočičím. Žofinka je jak u vytržení. Kočky totiž neskutečně miluje. Štěnda rostou. Jsem moc ráda,že to nevzdala ani naše malá Arwen - proč Arwen. Nečekala jsem,že přijde na svět tak brzo po svém bráškovi a pustila jsem Arwen ven vyvenčit a ona za necelé 2.minuty škrábala na dveře a v hubě nesla štěně- právě tuto pidi fenku bojovnici. Na tři týdny máme strašně málo, ale na druhou stranu je to nejvitálnější štěně. Doufám,že ji bude vše dobré a ona bude stále s námi. Vytvořena fotogalerie vrhu I. zde.

5.8.2013

Při  páteční cestě v úmorném vedru do Prahy, kde se o víkendu konala Speciální výstatava pražského krysaříka, jsem si říkala, že to je opravdu trochu více humoru tam od toho "nahoře". Milovice se brodíme  v bahně, déšť nás bičuje, je zima jako hrom  a teď.... pro změnu  palermo, za které by se nemuseli stydět ani v Africe.  Cestu vlakem jsme  přežily jen díky chladícímu ručníku, který mi půjčila mamka, bez toho bychom se asi musely snad vrátit. Byl to vyjímečný víkend, který určitě najde své místo v reportážích, jen co bude chvilka času. Velká gratulace patří také do CHS Spero Meliora. Jani - gratuluju!!!

Speciální výstava PK - rozhodčí Zdenka Jílková

 
Náš výstavní tým (chybí Tiny, která nechtěla sedět :). Arietka - CAC

Arietta od Princezny Kačenky
- V1, CAC (konkurence  6 fen)
Celestýna od Princezny  Kačenky - V3, (konkurence 5 fen)
Tříska Propper  Puppy -  V1, CAJC (konkurence 5 fen)
                           - splnila podmínky pro udělení titulu JUNIORŠAMPION CZ


1.8.2013

Nové vzorníky obojků a foto štěňat ve věku 1.týdne.

28.7.2013

Očekávanou novinkou v naší CHS je narození posledního vrhu mojí Arwenky. Bez problémů a stresů zasloužilé matky přivedla na svět během nedělní noci 7 šťěňátek. Více v sekci štěňata..
Přišly nám zprávy od našich trikolorních holek. Fota naleznete v sekci v AC v dospělosti. Mám z nich velkou radost a děkuji paničkám za vzornou péči. Panička čokoládového Samíka se rozhodla,žže s námi zkusí výstavu a tak se uvidíme na konci srpna v Mladé Boleslavi.


21.7.2013

Čas, tak ten utíká velmi rychle, je tu polovina prázdnin za námi, pole začínají zlátnout, a za chvilu budou vánoce. Ale zůstaneme prozatím u toho léta. Konečně mám "mateřskou" dovolenou, která opravdu po velmi náročném pracovním maratonu bodne. Sice mám pár dní volno, než to opět začne ve dvouhodinových intervalech, ale i přes tuto komplikaci jsem se rozhodla a paradoxně se už nemůžu dočkat. Stalo se mi to asi osudným. Jedna mimina odejdou a já se s nedočkavostí začátečníka těším na ta další a co nám přinesou.


Arwenka - 56.den

Mám v plánu postupně doplnovat resty zejména v obchůdku, kde máme nové vzorníky, nový sortiment pro pejskaře. Také jsme podnikli pár malých výletů do naších milovaných hor....doplním později.

6.7.2013

Nedovolenkuju,bohužel tuto činnost si moc dovolit nemohu, ale stávkuje mi PC a tak aktualizace přichází až nyní a je toho mnoho, co stojí za zmínku. Nevím, z kterého konce začít.
Malá Nelinka již je u své nové rodiny, která se na její příchod pečlivě připravovala a nemohla se dočkat. Musím říci,že mít jedináčka je radostné, ale i vcelku náročné. Neb nezůstávala sama v ohrádce, ale při každé příležitosti byla se mnou - sekání trávy, stříhání keřů, trhání plevel, uklízení...prostě u všeho.Opět mne Arwen, jako ostatně vždy přesvědčila,že má úžasnou povahu, Nelinku pečlivě ochraňovala a nechala si od ní vše líbit. Vím,že je u báječné rodiny, která ji bude opečovávat a zůstane s námi v kontaktu, ale i tak nám tu malý nezbeda chybí. 

 
 Ale nebudeme dlouho sami, Arwenka je březí a štěňátka očekáváme koncem července. Více v sekci štěňata AC.
Bohužel radost z mne a majitele Dexíka z výstavy a splnění podmínky pro uchovnění byla předčasná. Hlavní poradkyní chovu a posléze i předcedou klubu mi bylo sdělo,že v posudku není přesná definice plnochruposti.  Posoudit psa musí bud opět na výstavě a nebo rozhodčí skupiny č. 8, ( nikde jsem se nedočetla o tomto pravidlu,které se nestihlo ani nikam zapsat.).To jen pro zamyšlení, určitě jednou Dexík chovný bude.
Byla jsem také na návštěvě u svých odchovů a prožila báječný den s Hubertem, Ainurkem a jejich rodinou, mými přáteli Andělou a Františkem. Ještě jednou děkuju za báječnou sobotu,která mi dovolila zapomenout na ty moje běžné starosti. Jsem moc ráda,že v majitelích některých mých odchovů získávám opravdové přátele. Ne jinak tomu je u kluků Huberta a Ainura, kteří mají prvotřídní péči a Anděla s Františkem se mi snaží udělat radost tím,že absolvují s klukama výstav, ač to neměli rozhodně v plánu.. Opravdu děkuju!! Přidány nová fota do fotogalerie odchovů.
 
Hubert a Chocolate Ainur od Princezny Kačenky

V úvodu jsem malinko lhala. Malou dovolenou jsem si přece jen udělala. Měla jsem 3dny volno a tak jsem jela na výelt do krásného městečka pod Kralickým Sněžníkem, kde bydlí moje sestra.  Počasí zpočátku mne donutilo odpočívat a po letech si opět vzít knížku do ruky (báječná relaxace na kterou jsem skoro zapomněla). Nechyběl ani "dámský" pokec a "shopingování", opékaní buřtů a krásná procházka v závěru našeho pobytu. Více později v reportážích, aneb co se u nás děje.

 
Staré Město pod Sněžníkem

11.6.2013

V neděli jsme se zúčastnili již šestého ročníku výstavy v Lanškrouně. Tuto výstavu beru tak trochu jako "rodinnou". Je zde skvělé prostředí, výborná kuchyně nemáme to tak daleko, takže tam dojedu i já :). Musím říci,že ani tento ročník mne nezklamal, navíc po dlouhé době přálo i počasí a sluníčko se do nás opíralo, takže jsme byli vděční,že se můžeme ukrýt ve stínu  haly. Pro tentokráte můj výstavní tým tvořili pálení kokři Hanička a Dexík (děkuju za výbornou úpravu srsti Radce Popkové). Samozřejmě trochu zmatku do výstavní kanceláže jsem přece jen vnesla, když jsem žádala opravu v katalogu a  změnu pohlaví, že nemám psa ale fenu. Jenže já jsem žádného krysaříka nehlásila...: Velkou radost mi udělala Hanička, která se velmi pěkně předvedla a ještě větší radost Dexík (zasvědceni vědí). Moc děkuji Mojmírovi,že to nevzdal a hlavně paní rozhodčí za velmi milý a přátelský přístup, díky kterému Dexík povolil :)

 

Krajská výstava 9.6.2013 - Lanškroun, rozhodčí Lenka Frnčová
Honey od Princezny Kačenky - vítěz třídy, Krajský vítěz
Dex Moravia od Princezny Kačenky - vítěz třídy, Krajský vítěz

5.6.2013

Bahenní lázně, jak jinak nazvat víkend v Milovicích. Pršelo nám celou sobotu a i část neděle, vše bylo podmáčené a bachno stříkalo na všechny strany, ale i tak krysařík následoval svého milovaného pána. Opět to svědčí o tom,že krysařík není pes gaučový, ale pes se vším všudy. V pátek jsme poprvé zkusili s Ariettkou a  Žofákem coursing a musím říci, že mne obě překvapily, zejména Žofinku to velmi bavilo. Během sobotní klubové výstavy se nám podařilo vyšlapat úžasné tituly res. CAC a CAJC. Třešničkou na dortu byla nedělní bonitace, kdy Žofinka úspěšně složila zkoušku dospělosti. Byl to báječný víkend, pokud to jen bude možné zůčastníme se za rok znova...jen nyní již budeme zavírat do bedny sluneční paprsky, abychom je za rok mohli v Milovicích vypustit.photo.J. Horák

Klubová výstava Milovice1.6. 2013 - roz. J. Ovesná
Arietta od Princezny Kačenky - V2, res. CAC
        Tříska Proper Puppy   -  V1, CAJC


26.5.2013

 Dnes tu byla na návštěvě nová rodina mého malého "selátka" Flétničky. Věřím,že je to ta pravá a Nelinka se zde bude mít jak v bavlnce, jak si správný jedináček zaslouží. Paní Pavlína pilně studuje vše o krysařících a  se již nemůže ani dočkat, až si malou odveze. 
Výborná zpráva k nám přiletěla z dalekého Finska, kde zazářily moje odchovy Corelli a Diadéma od Princezny Kačenky. Paní Anri moc gratuluji a jsem náležitě na své děti pyšná.


MVP Rauma, Finsko

Corelli od Princezny Kačenky - CC, BOB
Diadéma od Princezny Kačenky - CC, BOS


Didinka a Corýsek

A také od kokříků dobrá zpráva.
Hubert od Princezny Kačenky - vyšetření DKK s výsledkem A!!!

21.5.2013

Bohužel mi "zdechnul" počítač a dlouhou dobu byl na léčení a proto až nyní  mohu našim příznivcům vše přiblížit.
Malá Flétnička je opravd velký cvalík, mléčný bar má pouze pro sebe a prakticky ho neopouští a tak z ní je malé, tlusté selátko s tukem převalujícím se z jedné strany na stranu. Ale ona nám ukáže, jen co začne běhat,že se v ní skrývá manekýna. Má velmi pěknou hlavu a je podobná až neuvěřitelně své mamince Písničce. Přidána první fota malé Flétničky zde.
Plánujeme poslední vrh mojí Arwenky, uvidíme, zda mi plány vyjdou.....více zde.

11.5.2013 Jsem se zůčastnila s kamarádkou Renatou krajské výstavy v Hradci Králové. Poprvé zde také byla Hanička, která získala velmi pěkný posudek.  Nezklamala ani Žofinka, která si v konkurenci odnesla titul vítěz  třídy mladých. 
Honey od Princezny Kačenky - Vítěz třídy mladých
                             Tříska Propper Puppy -  Vítěz třídy mladých                 

5.5.2013

Tak za posledních pár dní se toho událo opravdu hodně. Děkuji svému strážnému andělovi,který se snažil splnit všechna moje přání. Bylo to až neuvěřitelé. Chtěla jsem, aby štěňátko mělo v datumu narození první květnový den - splněno. A modlila jsem se celý měsíc, aby se mě narodila holčička - splněno. A aby bylo vše vpořádku a já mohla odjet do Prahy na výstavu - splněno. Děkuji své mamce, která se mi o Písničku a ostatní starala a i dalším lidičkám za pomoc.
Hubert od Princezna Kačenky - klubová výstava CC

Z výstavního mola máme jen krásné výsledky. První krásná zpráva přišla ze z klubové výstavy pořádané Cocker klubem 1.5.2013 v Brně. Já se zúčastnila mezinárodní výstavy v Praze, kde měla Žofina svou premiéru. Ve třídě s Ariettkou s námi běhala naše oblíbená Kíťa. Na obě feny byl opravdu krásný pohled. Kritice gratulujeme a doufáme,že je ted řada už i na nás.

Klubová výstava Cocker clubu 1.5.2013- roz. Mike Wildman GB

Hubert od Princezny Kačenky - V2, res. CAC (za Klubovým vítězem)

MVP Praha 4.5.2013 - roz. Alena Košťálová
Arietta od Princezny Kačenky - V2, res.CAC
Tříska Proper Puppy           -  CAJC      

30.4.2013

Jara jsme se tedy snad dočkali, ale čekáme dále....zde. Dnešní den se ale dočkali v chovatelské stanici od Ivanského jezera (FCR),kde náš odchov Abby od Princezny Kačenky porodila svá první štěňátka.

Krásné zprávy nám přišly včera, kdy na se konala Speciální výstava KCHLS. Opět krásně zazářil Hubertek, ale nenechal se zahambit ani náš odchov FCR Arturek se sestřenicí Verčou. Moc děkuju za úžasnou prezentaci!!!

Speciální výstava KCHLS 28.4.2013
- roz. Tom Graham GB

Hubert od Princezny Kačenky - V1, CAJC  
splněny podmínky pro udělení titulu JUNIORŠAMPION

Arthur od Princezny Kačenky - V1, CAC (konkurence 7 psů)

23.4.2013

   

Konečně jsem se dočkala!! Poprvé myši v zimě ušetřily moje jarní cibuloviny a mne konečně vykvetly moje milované hyacinty.Krysaříci pookřáli a i Ariettka již s radostí chodí ven a vyhřívá se na sluníčku. Hurááá, přeci jen jsme se toho zapomenutéh jara dočkali.  Byla tu také na stříhání Valinka. Je to ohodové stvoření, které se snaží člověku zavděčit. Pár nových fotek Eowin od Princezny Kačenky najdete zde.

20.4.2013

Sobotu jsem se všema holkama strávila v srdci Orlických hor. Byly jsme pozvany na setkání odchovů flatcoated retrievera od Ivanského jezera. Bohužel počasí nebylo zrovna ideální, ale ideální byla partal lidiček, která se zde sešla. Takže vítr ani déšt nám nevadil. Arwenka opět zabodovala v přinášení a většině flatíků dala na zadek výbornou dohldávnkou. Děkuji moc za pozvání, bylo to krásné. Fotoreportáž později.

  
10km od nás je zima a dole pod horama,že by snad už jaro???

10.4.2013

Děkuji všem majitelům štěňátek z vrhu CH za zprávy, jak si užívají první dny ve svých domovech. Doufám,že včera jsme absolvovaly s holkama opravdu poslední zimní procházku a jaro k nám už také najde cestu a neztratí se jako minule. 


8.4.2013

Pozvolna dospávám poslední měsíc, ale jak je člověk naučen, tak vstávám stále v brzkých ranních hodinách. Jen mne nebudí osmihlavá hladová smečka. Báječné zprávy máme nejen od dětiček v nových rodinách, ale i z výstavních kruhů, kde nás reprezentoval náš krásný kluk Hubert s handlerkou Silvou. Děkuji Anděle i Františkovi,že nelení a o volnou sobotu stráví v mumraji výstavy.

MVP České Budějovice, roz. J. Jindřichovská
Hubert od Princezny Kačenky - V1, CAJC

30.3.2013

Ač to venku vůbec nevypadá, intenzivně u nás chumelí, tak pevně věřím,že si jaro cestu i k nám do podhůří Orlických hor najde. 

KRÁSNÉ SVÁTKY JARA VŠEM

26.3.2013

Ranečky na cestu máme již zabalené. Nový majitelé se již nemohou dočkat a netrpělivě odpočítávají dny, které prý vůbec neutíkají. Ale i oni se dočkají. Na velikonoce již většina mimin bude ve svých nových rodinách a určitě ochutnají velikonočního beránka. Jen to počasí doufám už bude jarní. Těch -10stupnů, sníh a velký vítr teda moc jarně nevypadají. Vytvořena stránka vrhu CH v odchovech. Další štěňátka kokříků plánuji na léto či druhou polovinu roku.
Výborná zpráva. Prní vyšetření DKK u vrhu H.
Hyacinata od Princezny Kačenky - A (MVDr. Šebek)

23.3.2013


Je nám už sedm týdnů a za každou cenu musíme poznat vše, co nám přijde do cesty. Jen ta zima venku nám trochu vadí, ale vydržíme to, protože tam "venku" je toho moc na čuchání.  Děkujeme paní fotografce za báječnou atmosféru při focení. Fota jsou nádherná a námaha a cesta stála za to!!!

20.3.2013

Už nikdy jsem se nechtěla zamilovat..., doufám,že se mi to stane ještě mnohokrát .
Doplněno proč se naši někteří kokříci jmenují tak zvláštně
.
Více zde.


Charis od Princezny Kačenky - 6.týdnů

16.3.2013

Konečně se mi podařilo udělat velkou část restů a tak jsem si s holkama mohla dopřát i malý výlet. Na milovaná místa mého dětství. I přes štiplavý mráz jsme "objevovaly" nová místa v nekořských lesích. Ohřála nás výborná tetina gulášová polévka, já byla nucena couvat velký kus cesty.....že by ze mne začínal být řidič . Mám k němu ještě daleko, ale když si vzpomenu, jak jsem se bála vůbec vlészt na místo řidiče....tak je to obrovský posun. Štěníkům je šest týdnů a jsou to krásní pidikokři. Samozřejmě máme nové fotografie ve fotogalerii.     

 
Procházka nekořskými lesy

14.3.2013

Opožděně, ale přec... přidána nová fota do galerie vrhu CH.

13.3.2013

Včera tomu bylo pět let, co se naplnil můj sen a narodil se malý psík, který je spjat s naší národní historií.  Jsem moc ráda,že náhoda tomu chtěla a Písnička neodcestovala daleko za hranice naší země a dala mi možnost pochopit a zamilovat si toto úžasné plemeno, najít nové opravdové přátele a vidět radost, kterou rozdává u mne v práci. Poděkování patří chovatelce Janě Hrbkové (CHS Spero Meliora) za pomoc nejen v začátcích, ale i nyní. Písničko a tobě přeji hlavně mnoho zdravíčka a děkuju. Písnice měla i velkou oslavu, keré se děti v práci nemohly vůbec dočkat. Více zde.


3.3.2013

 
I já budu lovec......nevěříš?

Dnes jsou tomu tři roky, co se narodil vrh F, v kterém mi Barunka nadělila první trkolorní hnědé bělouše. Děkuji majitelům za příkladnou péči a zprávičky, které mi zasílají. Zvykám si, začíná to být u mne pravidlem..co se mi z počátku moc nelíbí, tak se pak bezhlavě zamiluju....takže příští člen mojí rodiny bude určitě trikolorní fenečka. Věřím v lásku na první pohled a do Charis jsem se zamilovala hned jak se narodila..byla prostě něčím jiná. Ale musím mít také zdraví rozum a bohužel si dnes ve své situaci nemohu dovolit Charis ponechat. Jejího budoucího majitele si pečlivě vybírám.  
Štěňátkům jsou 4.týdny, zvládají  již sami  baštit, začínají plně vnímat okolí a milují hry s ostatními členy mé domácnosti. Zjistili velmi záhy své lovecké vlohy a vždy jen co se Casiie (kočičák) objeví v jejich dosahu, tak provádějí útok na její krásně osrstěný ocas. Nové fotografie v galerii vrhu CH.

23.2.2013

     

Máme za sebou "myšičkové období". Všechna štěňátka již vidí a pokoušejí se o první hry,  co umí snad od prvních dní..hlasitě štěkat. Barunka vinou zadržené placenty a podáváním silných antibiotika neměla tak kvalitní mléko a proto jsem se rozhodla zahájit odstav. Jde nám to velmi dobře, bez komplikací a už všichni začínají chápat,že miska není bazén, v kterém budou probíhat pribiňákové lázně. Toto období je opravdu opravdu "špinavé", většina jídla skončí na zemi, na štěňatech a jen málo v nich. Ale i to se naučí...jen to chce čas. Celé zbylé osazenstvo naší smečky pečlivě střeží přístup do ohrádky. Vědí, co se se tam skrývá za laskominy. Písnička jako obykle dělá vzornou chůvu. Přidala jsem nová fota do fotogalerie vrhu CH.

18.2.2013

Protože malou Lilly většinou sourozenci odstrčí do mléčného baru a nic ji nenechají, vzala jsem ji spolu se sestřičkou Charis do práce. Obě holky mne potěšily svou chápavostí. Ihned při položení na noviny vykonaly potřebu, napily se a spokojeně usnuly v košíku. Děti kolem nich chodily jak pěny..., věděly,že tohle jsou "Bára děti" z toho jejího obrovského břicha. Nové fota v galerii.

         

15.2.2013

Štěnátkům je 14 dní. Začínají prověřovat k čemu nohy slouží,jde to velmi ztuha,ale ono to půjde ani se nenadějí.
Každé z nich již také dostalo jméno, které si ponesou životem. I nadále pokračujeme v zaběhlé tradici trilogie Pána Prstenů. Některá jména vybrali sami budoucí majitelé.

2.2.2013

A dobrých zpráv není nikdy dost!!!!!!!!!!!Děkuji  kamarádce Anděle, Silvě, holky dojaly jste mne k slzám. Moc děkuju!

MVP Brno - rozhodčí  Kjellevold Stig Arne (NOR)
Hubert od Princezny Kačenky - V1, CAJC ,Nejlepší junior (BOJ), Nominace na Cruft 2013

1.2.2013

MÁME ŠTĚŃÁTKA

Tak jsme se dočkali. Barunka porodila osm krásných štěňátek a barvičky si opět rozdělila. Čtyři bělouši (jedna trikolorka) a čtyři hnědásci. Více informací později. Děkuji všem, kteří na nás mysleli.

22.1.2013

Zima jak má být, nikde žádné bláto,jen krásně umrzlý sníh. Díky tomu mohou holky nerušeně odbočívat v obýváku na křesle. Baruška je už jak sud, ale stále s námi absolvuje středně dlouhé procházky a má radost ze sněhu, v kterém si chladí své velké břicho.


52.den březosti

20.1.2013

Část předcevzetí splněna a fotogalerie odchovů anglického kokršpaněla je dokončena. Děkuji všem majitelům za pomoc a spolupráci. 

Odchovy anglického kokršpaněla H.

17.1. 2013

V pauzách mezi napářkami,kloktáním a ubíjením horečky,  neb i mne skolila chřipka jsem dodělala fotogalerii odchovů anglického kokršpaněla. Vrh E - G.


11.1.2013

Předcevzetí jsou šílená věc....já už se pár měsíců chystám všem ukázat,jak vyrostla moje štěňata a jak se mají v nových domovech. Tak se nyní snažím se tím nějak prohrabat. Jde to ztuha. Děkuji majitelům za zaslané fotografie a informace. Zde je zatím aspoň část.
Odchovy pražského krysaříka v dospělosti.
Odchovy angllického kokršpaněla.


6.1.2013


Jak na nový rok...   

více v sekci canisterapie. Velké poděkování určitě patří vedení ústavu a zejména hlavní vychovatelce, která tuto alternativní terapii schvaluje a podporuje při mé práci. Ale  také mým kolegům , díky kterým bych nemohla occhovat ani jeden vrh a pracovat v oboru canisterapie. Děkuji.

  

3.1.2013
 

Začal nový rok s třináctkou na konci. Doufám a věřím,že pro naši malou chovatelskou stanici nebude rokem špatným, jak pověrčivá třináctka předurčuje. Dovolte mi malé ohlédnutí za jeho předůchcem. Rokem 2012. Přemýšlela jsem, jak ho stručně zhodnotit, protože máme radosti velké, obrovské, běžné i ty malé. Ale život mne naučil vážit si právě jich!!! Jak tedy zhodnotit rok 2012...JSEM PYŠNÁ... na sebe, (co vše jsem dokázala zvládnout, ale štukovat se asi fakt nenaučím),  na své holky a jejich potomky, které mi dělaly oporu, když mi bylo nejhůř. Nebyl to pro nás rok lehký, ale jak se říká..."nestahuj kalhoty, dokud je brod daleko", a my se nedáme.  Poděkovat také chci své rodině, blízkým přátelům, kteří jsou vždy tam, kde mají být a nejednou vás opravdu překvapí.  Děkuji také majitelům svých odchovů za vzornou péči a prezentaci, také za pochopení a nejedno vlídné slovo. Toto vše převáží velké zklamání v lidech., do kterých by to člověk opravdu neřekl, ale to už hold k životu patří. Nemím opomenout samozřejmě na našeho báječného pana doktora Karbana a sestřičku Janu, že se tak o nás vzorně starájí.

A naše malé úspěchy, které pohladí...je to první vrh Arietky, a její získání nejvyššího oceněnní na výstavní poli. Naše nové přírustky PK hnědé fenky Žofinky (Tříska Proper Puppy) a AC Haničky (Honey od Princezny Kačenky), na jejichž výstavní kariéru jsem velmi zvědavá.  Velký úspěch odchovanců mojí mamky, plemene flat coated retriever,  vrhu A od Princezny Kačenky, kteří obsadili první místa na klubových a speciálních výstavách od předních zahraničních rozhodčích a odborníků pro plemeno. U kokříků nás reprezentoval především vrh H, který se teprve na tu pravou výstavní sezonu připravuje. Ale nejen výstavní mola jsou pro mne úspěchem. Dopisy od majitelů, kteří jsou rádi, že mají právě psa ode mne jsou pro mne víc než nejvyšší dosažené tituly. A také jsem vděčná svým holkám za jejich báječné povahy, které mi umožnují nejedno překvapení u mne v práci. Věřím, že i nadále naše práce v canisterapeutickém týmu "od Kačenky" bude ku prospěchu.


.:: Novinky 2012::. .:: Novinky 2011::. .:: Novinky 2010::. .:: Novinky 2009::.