POVÍDÁNÍ O KRYSAŘÍČÍCH HOLKÁCH EFI A EMĚ

povaha je nejdůležitější
   

Nedá mi to nenapsat pár řádků k narození mých malých bojovnic. Emička a Efi přišly na svět trochu nečekaně. Rozhodně jsem nepředpokládala,že budou chtít na svět tak brzy. Dovolenou jsem pečlivě měla naplánovanou od 59.dne...jenže Arietka a  příroda se rozhodla jinak. Měla jsem poslední dvanáctku v práci. Stále jsem se rozmýšlela, zda krysí holky vzít sebou. Naštěstí vzala. Arietka byla naprosto v klidu a vše probíhalo tak jak za běžné dvanáctky -  co se jí nabídlo, snědl, vegetila s námi na gauči a i na klasické tři okruhy s náma šla. Já si ještě děla srandu a nechala děti sahat na její bříško,jak se tam hýbou a skoro to vypadalo, že mají před sebou utkání  v hokeji o zlatou olympijskou medaily!! Oh..chovatel..no nedošlo mi to...K verčeru začala být  Arinka taková divná... (kolik že to mám vrhů za sebou, ale člověk se učí stále.....Nepřipouštěla jsem si vůbec,že to mohou být známky blížícího se porodu.   Nebudu napínat..Arinka se rozhodla rodit právě tuto neděli, kdy jsem měla poslední dvanáctku před dlouhou dovolenou - opravdu platí pořekadlo nic neplánujte!!! Bylo to trochu  dramatické o to více,že Arina nechtěla být v klidu sama se mnou ve vychovattelně, ale s dětmi na gauči v herně. (opět velmi oceňuji její povahu, děti patří do naší smečky). Na svět v hodinovém rozestupu přivedla dvě holčičky. Jen já a pár lidí kolem vědělo, co se mi splnilo. ( při krytí jsem oba aktéry prosila o hnědou holčičku) První dny byly velmi těžké a bojovaly jsme s každou kapkou mléka.  Ale malá Eminka byla bojovník se velkým srdcem a dokázala prní kritické dny přežít a já opět vím,že se člověk nemá vzdávat, i když to vypadá velmi beznadějně. Toto malé štístko mi už ve dvou dnech velmi vlezlo pod kůži. Velkou podporu námv těchto dnech poskytla teta Pavlína, která na nás dnem i nocí myslela a byla nám velkou oporou. Už jsem ti to řekla několikráte, ale děkuji, nebyla jsem na to vše aspoň sama. Emička jí tímto děkuje přídomkem za svým jménem. Dnes poprvé malá Eminka a Efi koukly na ten náš svět. Obě vypadají k světu a mám z nich velkou radost. Takže další zkušenost do mé chovatelské sbírky.
Tyto holčiny prostě s ústavem byly spjaté. Bohužel vypadlo mi hlídání a tak jsem je sebou musela vzít ve čtyřech týdnech do práce. Cesta autobusem v batohu je nyní úsměvná, ale strach jsem měla, aby se těm mým drobkům něco nestalo.


Cesta do práce linkovým autobusem

Nedokážu ani popsat, jaké překvapení je v těchto dětech, které okamžitě chápu vzniklou situaci. Ten, kdo v tomto odvětví pracuje nebo se setkal s touto problematikou chápe... (obrovský kopec empatie, které vás nejednou překvapí).Jediné vysvětlení..."musíte být potichu, máme tu malá miminka"...tak takový pohodový den jsem opravdu dlouho nezažila. Všichni byli potichu a naprosto dbali mých pokynů, když malá štěnda byla puštěna na našem "hrací" koberc. Takto malá štěňata jsem  v práci ještě neměla, takže i pro mne to bylo poprvé. Opět, již po několikáté, smekám nad povahou mých holek . Arietka s naprostou samozřejmostí nechala své děti batolit se mezi neohrabanýma rukama a jen jako správná maminka dohlížela.

 

 
Pavlík ještě před 5 lety se bál všeho chlupatého a na psa by nesáhla ani náhodou...

Emička a Efi byly se mnou v práci několikráte a jestli tušily,že se zde narodily..nevím, ale jako by vždy věděly,že sem patří  a vědí, co je jejich další náplní. Nyní jsou již u svých majitelů, kteří mi posílají mnoho pozdravů a fotografií....Jeden za všechny...je to můj nebližší přítel a děkuju, že ji můžu mít!!!!
    
PLNÁ NÁRUČ ŠTĚSTÍ