.:: Novinky 2016::.

1.12.2016
Tizi a Trumpy mají za sebou kontrolu vrhu. Oba mají stejnou váhu a to 1000g. a jsou bez vad. Musím říci, že jsem velmi ráda, že k těmto plusům se přidala i super povaha. Trumpetka je neuvěřitelně chápavá a ví, co se po ní chce. Tizinek je všudybílek :), který vše prozkoumá a všude je první.  Poslední den bez sněhu a mrazu jsem je vzala ven, počáteční obavy z prostoru se rázem ztratili, jakmile poznaly že můžou všude lítat, nadšenost byla velká.

27.11.2016
Již velmi dlouhou dobu jsem se chystala na víkend s kamarádkou a nikdy se neuskutečnil. Díky situacím a věcem posledních dní jsem se rozhodla v okamžiku. Skočnily jsme s Pavlou na místě které mám velmi ráda a to pod Kralickým Sněžníkem. Kokří holky spaly u sestry a krysáci i se štěnaty v penzionu u školy. Víkend byl krátký , ale pěkný a moc jsme si ho všichni užily. Taková  malá dovolená. Trumpy a Tizi rostou a nyní již zase oni honí Optíka. Pozorovat je, je opravdu lepší než TV. Fenečka Salza našla svou novou rodinu na Slovensku. Ostatní štěnátka na ni ještě čekají. Upravena fotogalerie vrhu S a vrhu T.

6.11.2016
Jeden krásný den se sluníčkem, i když o teple by se hovořit nedalo. Ale i chvilka stačila na krásné fotky. Trumpy a Tizi, Barunka se mnou byli v práci minulou neděli a všichni byli nadšení.

1.11.2016
Jsem opravdu moc ráda, že kolem sebe mám ty své holky.  Trumpy a Tizi mi pomáhají zapomenout na smutné okamžiky posledních dní. Vědí,že se něco děje :(. Na procházkách se mne snaží Arwenka a Písnička rozveselit štěkotem :) a nošením všeho možného. Doma hry Optíka se štěnaty jsou lepší než TV, na kterou stejně nekoukám :). Jsem moc ráda,že je mám .
Rosteme - přidány nové fota do galerií vrhu S a T (štěnátka jsou volná).

15.10.2016
Pár okamžiků svítilo sluníčko a tak jsem se toho hned snažila využít. Vrhu T jsou tři týdny. Občas to vypadá,žče jsme si spletli plemeno a místo krysaříků máme malé tlustoučké rotvailery :). Jedináček, kocourek Optít měl velkou radost z nových kamarádů a pozoval s nimi naprosto ukázkově. Přidána nová fota do galerie vrhu S a T
Dokončena komplet stránka Arwenky a Barušky. Prohlížení starých fotografii pro mne bylo opravdu krásným časem vzpomínání co vše jsme již spolu zažily. Trochu mne to opět namotivovalo, stejně jako pozdravy a návštěvy našich M štěnátek.

Tizian od Princezny Kačenky a Optimismus Elandrea , a naši malí tlustoprdi Trumpetka a Tizian - 3.týdny

10.10.2016

Je tomu právě rok , co se splnil můj sen , mít možnost pokračovat ve své linii. Jak již jsem několikrát psala,nejsem a nebudu nikdy velký chovatel. Ale pokud to jen bude trochu možné, tak bych ráda doma měla Arwenku, Barušku, Písničku a Žofi. Díky svým přátelům, kteří se mi snažili pomoci a splnit můj sen, jsem měla doma malé uzlíčky vnoučátka mojí Arwenky. Marcelo a Pavle, a samozřejmě Charlie (Hyacinta od Princezny Kačenky) DĚKUJU.  Jsem člověk, který důvěřuje lidem a snaží se o vstřícnost, slušnost, když mohu pomoci, pomůžu atd. To očekávám i od druhých. Bohužel letošní rok byl pro mne v tomto směru velmi krutý, nazvala bych "slušnost se v dnešní době necení, spadly růžové brýle" atd. Nejsem člověk, který se bude ohánět smlouvami atd, ale když něco řeknu, tak to platí, slíbím, dodržím,..... i majitelé vrhu P a Q PK nedodrželi své slovo, a též jejich jednání nebylo takové, jaké já jsem se k nim snažila mít na začátku a s důvěrou jim svěřila své odchovy. Ale i zde je to pro mne velké ponaučení. Bohužel anabáze s kokřičkou Lorien má obdobný závěr.  I když jsem se snažila pomoci , jak jsem jen uměla, vše bylo odmítnuto. Mluvím nyní o svém odchovu  fence Lorien, fenečka, která byla opravdu snad na přání, moc jsem si přála pálenou fenku. Hledala jsem pro ni toho nej majitele a když jsem objevila paní Veroniku, moje srdce opravdu zajásalo, rozumněly jsme si od prvního slova. Obě v podobě Lorinky jsme měly svůj sen.....a já Veronice Lorinku svěřila. Dnes toho velmi lituju, ne že se Lorinka měla špatně, to určitě ne, má se výborně a Veronika je příkladným majitelem. Ale to jak se mnou jednala, mne moc bolí. Nic jsem ji neudělala a spíše se snažila daný problém řešit. Marně, odpovědí mi byla jen ošklivá slova plná výhružek... Nemohu ani psát, jak moc mne mrzí chování člověka,kterému jsem důvěřovala a dala jsem přednost před ostatními a svěřila ji svou pokračovatelku. Kdo mne zná vím, že se snažím být férová a podstivá, ale jak zjištuju do tohoto světa se asi nehodím. Já vždy svým povinnostem a slibům dostojím. Paní Veronika to má asi jinak, platí zde jen pořekadlo "boží mlýny melou"....... korespondence s paní Veronikou zde. Čekala jsem na nějakou reakci, na něco.... ale bohužel....od přátel vím, že Lorinka chodí docela často po výstavách (ptám se , jak může slepá fena chodit po výstavě...slepá..ano to jsou slova paní Veroniky o stavu Lorinky). Budu se opakovat, ale je mi to líto a to velmi, fenečka na přání, důvěra v člověka......jediné co vím, že moje miminko se má určitě dobře a má krásný psí život a Veronika ji má opravdu ráda.

3.10.2016

Posledních pár "letních" dní konce září jsme si užily plnými doušky. Krásné počasí lákalo k focení a tak jsem poprosila kamarádku Pavlu. Fota jsou krásná. Moc za ně děkuju. Pomalu se snažím prokousávat  dalšími aktualizacemi na stránkách. Nyní dělám stránky Arwenky, je neuvěřitelné, jak ten čas letí.... 11 let se mou ...moje první narozené štěnátko :). Jak se prohrabávám starými fotegrafiemi, je milé vzpomínat....

28.9.2016

Dovolená u konce a jejím výsledek je krásný :),  jsou to naše černá zlatíčka krysaříčků, jejiž pyšnou maminkou je Žofinka, která rodila s naprostým přehledem a grácii. A během krátké přípravné fáze porodila za hodinu kluka a holčičku.  Oba už svá jména měli již před narozením :) a to Tizian a Trumpetka. Nyní jim je týden a kousek a mají se čile k světu.   Více o vrhu zde. 


Tizian a Trumpetka od Princezny Kačenky - 7.dní

25.9.2016
Srpen často ani léto nepřipomínal, sotva pár pěkných a teplých dní. A když už to nikdo nečeká tak tropické léto přišlo v druhé polovině září, kdy teploty dosahovaly opravdu 30stupnů. S holkama jsme se koupaly v přehradě a užívaly si sluníčka, i když pro mne ho bylo opravdu moc :). S kamarádkou Evou, Barunkou a Karinkou jsme se jely ochladit do Jeseníků a užily si moc krásnou procházku do malého městečka Branná.  Všechna miminka z vrhu M mají své rodiny a já musím říci, že jsem z nich nadšená. Opravdu moc a moc fajn lidičky, kteří se to těch mých "Puntíků " zamilovaly a já vím,že se všichni budou mít moc dobře. Ale  hlavně jsem našla zase pár opravdu spřízněných důší.... Katka s Petrou a naše malá "pokračovatelka", i paní Hanka se konečně dočkala :) po 5 letech :) a věřím, že i s ní jsme na stejné lodi. Opravdu jsem ráda, že ten "chovatelský" bůh mi seslal opravdu moc fajn lidičky a věřím, že kontakt předáním štěněte opravdu  neskončil.

Polly od Princezny Kačenky - moje 4. generace, jejíž zakladatelkou je moje milovaná Písnička, která mne k lásce ke kryskám spolu se svou dcerou Arinkou přivedla. 

To, že moje práce,  občas i nervy (ted nějak velké :)) mají smysl mne utvrdila návštěva majitelů fenky Polly od Princezny Kačenky, Silvy a Marka. Opravdu jim nebylo za těžko dojet přes půl repupliky za mnou, a mýma holkama. Silva a Marek přijeli až z Uherského Hradiště, aby mi mohli ukázat mou pokračovatelku - prapravnučku mojí Písničky. Nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jim děkuju za vše, za pochopení, povzbuzení, slovou útěchy, když je potřeba, ale hlavně za možnost..mít svou "Písničku" stále. Dodržení slova, které mi daly již před půl rokem.  Opravdu vám oběma moc děkuju!!!! A Polly? To je mladý pohrk, kterou vyfoti, je zatím trochu nadlidský výkon, ale fenka je moc pěkná, má hlavu po Arietce, ....velmi milou povahu. Jen je maličko více nedůvěřivá k cizím lidem (její maminka je bohužel jen "paničky" a cizích se bojí) , ale jak se otrká , tak je to ok. Věřím,že Silva a Marek budou na tom všem pracovat a malou budeme moci vzít na výstavu. Určitě na to má .  Nejde popsat úplně moje pocity, ale tohle mi opravdu vehnalo opět krev do žil a zahnalo chmury posledního období. Já nikdy moc velký chovatel nebudu :), jsem cíta a tak mým cílem a snem je to , aby moje holky... Arwenka, Barunka, Písnička, Arinka a Žofi, vždy byly se mnou. Děkuju všem, kteří toto pochopení pro mne mají..... Marcela a Pavel Maršálkovi a jejich Charlie, Petrovi  a malá Blekuce, Gábině a Karince, Katce a Petře a jejich Minas, Ondrovi s Efi a Tifinkou, Valentovým, Silvě a Marekovi s Polynkou. Děkuju. 

10.9.2016
" M "ka mají 7.týdnů a věřím,že se letos určitě dočkám velmi dobré slivovice, kterou mám ráda :) - moje štěňátka pozovala jistě pro jejího výrobce :). Nové fotografie vrhu jsou v jejich galerii. Volné jsou již jen dvě holčičky. 


SLIVOVICE URČITĚ LETOS BUDE ... :)

Trochu splněného přání a snu... krásná kravičková štěňátka se narodila fence Didi a ponesou jméno naší chovatelské stanice. Uvidíme co se z nich vyklube :). Konečně jsem se prokousala snad komplet úpravou psů pražského krysaříka a snad by mělo vše fungovat. Více našich krysácích zde.

29.8.2016
Prázdniny pomalu končí (já osobně jsem moc ráda). Kokří štěňátka si užívají venkovních radovánek a prozkoumají celou moji zahradu, samozřejmě nejvíce se jim líbí skalka :(, jak jinak. Opožděně jsem přidala nové fota do galerie vrhu M. Některá štěňátka ještě na své rodiny čekají. V případě zájmu mne můžete kontaktovat.
Pro mne velká pozitivní zpráva - "kravičková" štěnátka se narodila fence Didince. Více informací později.

13.8.2016
Dnes jsme měli návštěvu a to mé přátele Marcelu a Pavla, kteří dorazili na plánové vyšetření u pana doktora Beránka. Již včera dorazila malá Blekuška (Ayrin) . Byla to pro mne krásná možnost vidět Arwenčino pokračovaní. Obrovské poděkování patří ještě jednou manželům Maršálkovým, že mi umožnili odchovat vrh na Hyacintě. Také Petrovi, že se mne nezalekl a i já budu moci dále pokračovat s Blekuškou. Moc vám děkuju!!!! Petr a Veronika jsou lidé, kteří svého slova dostojí a snaží se mi pomoci. Opravdu si toho vážím .
Pan doktor Beránek je kapacita v oboru oftalmologie u nás. Vůbec by jste to do něj neřekli. Naprosto skromný a pohodový člověk, který vám vše do podrobna vysvětlí. Všechna vyšetřovaná zvířata jsou prosté klinických příznaků typických pro dědičné oční onemocnění.

Preston Moravia Mystery
Hyacinta od Princezny Kačenky
Love Blackie od Princezny Kačenky
Charis od Princezny Kačenky

9.8.2016
Karinka péči o miminka prvních 14 dní zvládla naprosto bez problémů, vidím v ní Barušku :). Karis je velmi milá a naprosto perfektně zapadla do naší rodiny. Mimina již všechny vidí a pokoušejí se o první krůčky. O víkendu jsme měli velmi milou návštěvu, kamarádku a paničku Charis Gábinu. Přidány nové fota to galerie vrhu M.
Písnička a Tom byli na vyšetření u pana doktora Beránka, vše je vpořádku, což jsem velmi ráda.
Náš malý čertík Rocky u Ondry roste do krásy a hledá tu nej rodinu!!!

26.7.2016
Baruška se před pár dny stala babičkou. Její dcera Karinka ( Charis od Princezny Kačenky) přivedla na svět krásným sedm potomků. Dva pejsky a pět feneček. Otcem je velmi milý a přátelský pejsek kamarádky Míši Šerudové. Moc ji děkuji za pomoc při krytí a nejen při něm. Oba rodiče vynikají opravdu přátelskými , "rodinnými" povahami, a věřím,že jejich potomci budou výbornými společníky ve svých nových rodinách. Velké poděkování patří také samozřejmě mojí kamarádce Gábině, u které Karinka žije, že vše co bylo nutné absolvovala. Mimina jsou opravdu krásná a máme z nich velkou radost.


VRH M - 2 dny

18.7.2016
Když je člověku smutno, zvířata to vždy poznají. Alespoň moje holky jsou takové. Arwen je takový empatista, nezlobí, je hodná, strčí mi tu svou hlavu do náruče a kňučí. Dobrák Baruška se jen přitiskne, a krysí holky mne stíhají na každém kroku.  Tento čas pro mne není lehký, pomalu začínám zase používat "rozum" a na vše se dívat střízlivýma očima. Děkuji velmi všem svým přátelům a  zejména rodině,  že byli se mnou a pomohli mi nejen slovem. Děkuji.!!!

5.7.2016


Preston Moravia Mystery - 2x CAC-  splněny podmínky pro udělení titulu SK šampion
Tříska Proper Puppy - 2x CAC, 2X BOB-  splněny podmínky pro udělení titulu SK šampion

Malá dovolená - psí :), jak jinak, ale opravdu dovolená.  Již více jak před dvěma měsíci nás Milanem napadlo, že se pokusíme dokončit u Toma Slovenského šampiona. A tak jsme se rozhodli zůčastnit Celostátní a MVP ve Velké Idě. Ptáte se, kde to je ?? Já nedříve tušila,že jen strašně daleko a koukla jsem na mapu - Košice...pojedeme přes celé Slovensko :)...no blázeni, ale ok.. to dáme :)
Vše klaplo jak mělo, ubytování u přátel Milana a Marušky. Tom naondulovaný od dvorní kadeřnice Renaty a mohlo se vrazit na první zastávku  v Cierna u Kysuce, kde má Maruška bratra Lojzka. Dojeli jsme až pozdě večer, ale ve dveřích nás čekal na uvitanou pán domu se slivovičkou a velkým občerstvením. Já si šla brzo lehnout, máme před sebou ještě dalekou cestu. V pátek jsme se přemisťovali dále na východ, přes úžasné přírodní scenerie Malé Fatry, Nízkých i Vysokých Tater...s malými zastávkami ve Velké Dolině a u Maruščina dalšího bratra ve vesničce pod Oravským hradem.


Velká Dolina (Malá Fatra), náš výstavní tým pod Oravským hradem a Vysoké Tatry v mlžném oparu :)

Počasí teda bylo opravdu horké a v autě bez klimatizace občas i náročné. Ale dojeli jsme skoro do cíle, do obce Široké, kde jsme se museli zastavit u Milanova kamaráda Blažeje a jeho rodiny. Nechtěli nás pustit dále, ale jeli jsme již jen kousek . K rodině jejich syna Rada. Ovšem jak se jmenovala tato vesnička opravdu netuším, někde u Prešova :). Zde již uvaření ve vlastní štávě, unavení, to by člověk neřekl, že sezení v autě tak strašně moc zmůže. Pohostinost na Slovensku je úžasná. Jinak tomu nebylo ani zde u Martiny a Rada, který se musel možná trochu nerad smířit s tím,že psy jsou součástí nás a budou s námi spát v domě, jak zavelela jeho manželka Martina. Nakonec vše bylo naprosto bez problém a krysaříci sbírali ovace na každém kroku.
Výstava probíhala v zámeckém parku ve Velké Idě. Na sobotu hlásili 33 stupnů a opavdu jsme se vařili ve vlastní štávě, naštěstí v parku bylo velké množství stromů, tak byl aspon nějaký chládek, ale dusno na zalknutí. Nečekaně jsem zde podkala kamarádku Míšu a seznámila se se sympatickou Evou a udělaly jsme pár fotek. No Míša samozřejmě s patřičnou grácii, já byla vůbec ráda,že žiju :)


Nakonec i po jsem se vykoupala. Dojeli jsme k malé přehradě nedaleko Košic, to byla nádhera ze sebe smýt ten pot a špínu. Moje nadšení asi plně nesdlílely holky, které jsem tam postupně vše osvěžila. K Martině a Radovy jsme dojeli docela dost vyčerpaní a pozdě k večeru, ale společnost na nás čekala s prohýbajícími se stoly, takže jsem i já chvilku poseděla. Tom se Žofi si hrál s balonkem, ale všichni toužebně koukali ke grilu :) V noci se spusitl vydatný déšt a docela se ochladilo, což po tom palermu vůbec nevadilo. Jen zámecký park byl totálně rozbahněný, ale Milan je bravůrný řidič a tak jsme dojeli až ke kruhu a nemusel nás vytahovat ani traktor jako jiné :). I v tento den se nám podařilo získat cenné tituly. Mrzí mne maličko Žofi, kterou chtěla paní rozhodčí vybrat do výběru BIG, bohužel Žožánek byl jiného názoru a dával najevo jak strašně ji to už nebaví. Při zpáteční cestě jsme se ještě museli stavit u pana Blažeje na večeri, nedalo se odmítnout a hodně unavení jsme vyrazili dále do Kysuce.

Únava patrná na všech...

Zde nás opět Lojzko vítal slivovičkou, uzeným a výbornou pohodou, nedalo se pohoštění odmítnout, tentokráte i já si dala výbornou štamprdli , krásně se mi spalo. No spalo by se mi výborně i bez ní, neb únava za poslední 4 dny byla obrovská. A v pondělí dopoledne jsme překročili hranice a byli doma. Skoro doma. Přijeli jsme k večeru, já jen zvládla základu u koček a vybalit ovčí sýry a dojet mamce poděkovat za hlídání. Výlet to byl pro mne nádherný, protože díky své malé zoo moc toho nenajezdím, Jsem moc ráda, že jsme se nezalekli vzdálenosti, poznala jsem úžasnou pohostinost pana Blažeje a jeho rodiny. Mise byla úspěšně splněna. Tom i Žofinka se stali šampiony Slovenska. Velké poděkováni patří mojí mamce a ségře Janě, které se mi staraly o zbytek zvířecího osazenstva, také samozřejmě Renatě, za perfektní úpravu Toma. 

16.6.2016
Tři šestky v datumu narození... co to asi znamená :). Za velké bouřky se narodil Efince (Eufonium od Princezny Kačenky) jedináček - pejsek Rocky. Jsem nesmírně pyšná na kamaráda Ondru, který nezazmatkovala a podařilo se mu na svět pomoci jednomu miminku. (měli jsme trochu strach z velikosti :)). Ondro, jsi borec !!! a děkuju ti  (ty víš, za co :)


Rock and Roll od Princezny Kačenky - 7.dní

11.6.2016
O tomto víkendu se také rozeběhla do nových domovů slovenská štěnátka Beaty Valentové. Třem jsem našla myslím bezva rodinu a čtvrté si p. Valentová rozhodla ponechat. Věřím, že alespon s fenečkou Polly a pejskem Quinem se brzo setkám. Vrhy P a Q přesunuty do odchovů a doplněny fotogalerie (fotografií je velmi poskromnu, majitelé mi jich moc neposlali, tímto děkuji i panu Rašmanovi aspon za nějaké). Velké poděkování také patří kamarádce Ireně, která se na štěnátka podívala a zhodnotila mi je.

10.6.2016
Minulý víkend jsem se jako každý rok zúčastnila setkání krysaříků v Milovicích, spojené s klubovou výstavou. Rozhodčí byl pro mne jménem neznámý, ale přeci když už pojedu, tak aspon někoho a nahlásila jsme Žofinku. S vyplazeným jazykem a nervama  (nedorozumnění s přáteli, kteří pro mne hodně znamenají, ztracená peněženka, šílený déšt,že nebylo vidět pomalu ani na cestu) jsem kolem desáté večer ve čtvrtek dorazila do Milovic. S Irenou a Pavlou jsme příjezd řádně oslavily. Druhý den to bylo jak ve stomatologické ambulanci, psi jen co nás viděli s náčiním v ruce se nedali ani odlovit, ale chrup aspon u některých byl jak ze žurnálu. Víkend byl opravdu  nádherný, počasí přálo, stejně postižených lidí všude kolem mraky :). Nakonec i kokříci si zadováděli, hlavně Barunka, která se s malou Anie účastnila fofr cupu :) pro španěly. Doufám,že za rok budu moci znovu dorazit.  


     

Klubová výstava
Tříska Proper Puppy - V1, CAC

25.5.2015
Všem "Slovenským"štěňátkům se mi podařilo najít  rodinu,. Zejména pro pejska Quina a fenečku Polly jsem pečlivě vybírala. Jsem moc ráda, že se mi podařilo je najít. Pejsek Paganini bude mít život krásného mazlíčka u slečny Petry a fenečku Pinky díky její velmi podobné povaze s maminkou se majitelé rozhodli si ponechat. Nečekaně mne tyto vrhy stály opravdu hodně, ale jelikož nevím, co se pořádně přihodilo, stálo mne to hodně sil a probdělích nocí. Ale je nutno jít dále a vzpomínat na krásné chvíle, které jsem měla možnost prožít v rodině Valentových v Považské Bystrici.

15.5.2016

Druhý květnový víkend se uskutečnilo setkání mých odchovů anglického kokršpaněla v krásné přírodě Orlických hor, v chráněné krajinné oblasti Zemská brána. Jsem moc ráda, že mne tato myšlenka napadla. Hlavní důvod byl ten, že zakladatelky mého chovu jsou již v seniorském věku a také jsem chtěla vidět, jak ta naše mimina vypadají. Sešlo se nás pár, ale o to to bylo srdečnější  panovala amosféra a bylo to  moc fajn. Opravdu všem zúčastněným děkuju, že vážili dlouhou cestu, aby nás viděli.

Nakonec nám přálo i počasí, asi jsem si ho opravdu vymodlila J a tak jsme sobotní dopoledne strávili krásnou procházkou údolím Divoké Orlice. Procházku  nám zpříjemnila naučná steska Zemská Brána. No máme nějaké rezervy J ve vědomostech , budeme muset maličko více studovat. Báječná domácí kuchyně a velmi laskavý a ochotný personál nám opravdu dodával pocit pohody a klidu, který jsem potřebovala nejen já .
Sešlo se pět synů Arwenky a Barušky a jediná fenečka, dcera a Barunky Charis. Musím říci, že mám velkou radost,že mají ten nejlepší psí život,jaký si mohu pro své dětičky jen přát. Prostě báječné majitele!!! Děkuji vám všem za vzornou péči.


Ainur, Barunka, Chadwik, Kaštánek, Hubert , Arwen a Dex Moravian

Arwenčiny kluci – Dex Moravian od Princezny Kačenky
                         - Hubert od Princezny Kačenky
        Barunčiny děti      - Chocolate Ainur od Princezny Kačenky
                           - Chadwic od Princezny Kačenky
                       - Charis od Princezny Kačenky
                            - Kaštánek od Princezny Kačenky

A odpoledne trochu zábavy – v podobě nejen vědomostních, ale i sportovní činností. Všem moc děkuju, že nic nepokazili! 8.5.2016
Jako zatím každý rok jsme se zúčastnili s dětmi z práce ozdravného pobytu. Tentokráte jsme opět zavítali do Jeseníků. Počasí jsme měli velmi dobré, od každého trochu. Bylo neuvěřitelné, jak je zde příroda "zpožděná" skoro o měsíc a půl. Procházky touto jarní přírodou byly krásné. A kdo samozřejmě na dovolené nemohl chybět, jsou naši krysáci... tentokrát s námi jel i maličký Otíček, který všude vzbuzoval naprosté sympatie. Přijela se na něj podívat i jeho nová rodina. Bylo krásné vidět velikého chlapa,  který se plazí po zemi a otvírá dlaň. Ano Otíček je takový náš pidi pejsek :) Myslím,že rodinu jsem vybrala opravdu dobře a moje maličké miminko zde prožije ten nej psí život.
 
 
Krysaříci k nám patří, tentokrát s námi vyšlápli i na Praděd, a došli i na malého městečka. Nikde nesmí chybět.

24.4.2016
Prý se nám vrací zima...snad ne po krásných již teplých, jarních dnech na ni asi tuž nemám náladu. Budeme věřit, že se teplo zase brzo přijde. Otíčka jsem vyfotila ještě na sluníčku, byl se mnou v i v práci. Je to náš malý drobek. Rodinu jsem snad vybrala pro svého jedináčka tu nej. Bude hýčkané princátko u paní Martiny v Karviné. Prokousávám se novými galeriemi jednotlivých holek....hotové galerie krysaříků, na kokříky se chystám. Nová fota ve Otíčka zde .

14.4.2016
Jelikož jsem technický antitalent, tak si hold přidělávám práci. Nevím, jak se mi podařilo smazat pár podstránek a hlavně také již dodělané novinky 2016. Nejdříve jsem byla strašně naštvaná...ale...takto si mohu znova prožít radosti v tomto roce ještě jednou :). Snad na nic nezapomenu. Při včerejším teplém počasí jsem Otíčka opět vzala ven, kde ho bedlivě hlídala celá smečka. Nejvíce však starostlivá Arwenka a Písnička strážily jeho kroky.  Přidána nová fota do fotogalerií aktuálních vrhů PK. "Ten psí nahoře" na mne opravdu zase myslel a přivál mi do cesty báječné pánečky, s kterými si myslím jsme si hodně sedli. Silva se svým manželem chtějí miminko jen ode mne, což mne jako chovatele velmi těší. Čekají na něj již nějaký čas. Doufám a pevně věřím, že nám vše bude klapat , tak abychom všichni byli spokojeni. Moc děkuju Silvo za velmi milá slova, která mne povzbudila!!!!


První krůčky bedlivě sledují zejména Arwenka a Písnička

10.4.2016
Vytvořeny fotogalerie vrhů P a Q.  "Slovenská" miminka se těší velké péči nejen ze strany svých mamin, ale také Beatky a celé její rodiny. V této rodině je velmi pozitivní energie, pohoda a klid (Já sama i moje holky zde vždy pookřejme).  Štěňátka jsou zde opravdu hýčkána :). Stres z těžkého porodu již určitě opadl a ted snad již jen ta radost . Ale i takový je chov...radosti, ale také moře nervů a stresů. Není to vždy procházka růžovým sadem, jak si mnozí myslí. Beatka to zvládla na jedničku. Vím,že to pro ni bylo velmi náročné, ale udělala opravdu vše, co bylo potřeba. Věřím, že nyní už opravdu bude vše jak má být. Tinka přivedla na svět dva kluky, bohužel jeden pejsek nepřežil  a Glorinka po náročném, vyčerpávajícím porodu prvního štěnátka musela podstoupit císařský řez. Ale má dvě holčičky a chlapečka. Všichni jsou vpořádku a mají se k světu !

6.4.2016
První vlaštovka "slovenských štěňátek" je na světe. Zatím mám jen velmi kusé informace. Holky Celestýna a Gloria (matka s dcerou) se rozhodly rodit ve stejný okamžik. Takže připravily kamarádce Beatce perné chvilky. Navíc porod je těžký, takže držíme vše co máme a myslíme na vás!!!

5.4.2016
Otíček otevřel oči a protože počasí velmi přálo, tak jsem ho vzala poprvé ven. Pokoušeli jsme se o první portréty s posledními krokusy. Vytvořena fotogalerii vrhu O
Dnes se také bohužel stala jedna nepříjemnost. Naše malá Tifinka podstoupila operaci zlomené přední nožičky. Ondra si to vše velmi vyčítal, ale opravdu nemá co. Stane se. Operace dopadla dobře a malá bez problémů zvládá pohyb s dlahou a dráty. Tak snad vše dobře sroste a malá bude běhat zase jako srna.


20.3.2016
Astronomické jaro je už i u nás. Máme jedináčka!! Dnes ve večerních hodinách Arinka na svět s pomocí našeho úžasného pana doktora přivedla na svět černého chlapečka. Jeho velká kebulka se nám trošičku zašprajla, ale nakonec vše je ok a hlavně i Arinka je vpořádku.  Maličký neporušil tradici, když jedináček, tak hudební nástroj :) a máme Octavina domácky Otíčka. 

15.3.2016
Obě moje kokří holky jsou již veteránského věku. Toto období mám velmi ráda a nesmírně si ho cením....vzniká mezi mnou a mými psy takové souznění. Rozumíme si bez slov, víme, co od sebe můžeme čekat. Arwenky velmi zakalný až slepý pohled má v sobě ale mnoho síly a "slov". Víme , ty naše potvůrko černá.... abych ti udělala radost, hledaly jsme ještě poslední sníh, který ty tak miluješ, aby jsi se v něm mohla ještě vyválet :). Pri pohledu na ty moje seniorky mne napadlo uspořádat setkání našich kokřích štěnátek. Obě jich vychovaly hodně, tak snad se některým bude chtít a budou mít zájem se setkat.  A tak vznikl nápad uspořádat setkání v podhůří mých milovaných Orlických hor. Snažila jsme se všechny obeslat, pokud by někdo zprávu nedostal,tak se na mne obratte.

Setkání se uskuteční v termínu od 13.-15.5.2016 na chatě u Rampušáka v Bartošovicích v Orlických horách. Všichni jste srdečně zváni.

12.3.2016
Na výstavy již moc nejezdím. Ale ty klubové u krysaříků si většinou nenechám ujít. Ne jinak tomu bylo i nyní. Výstava pro mne zase nebyla tak důležitá, jako setkání s přáteli a to hlavně se Zuzkou Forper  kterou jsem neviděla více jak 3/4 roku. Moc jsem se na ni těšila , také jsme celý den a půl noci prokecaly :) Výstava v Jesenici byla velmi pěkná a bohatě sponzorovaná. Každý si odnesl nějaký balíček.  Výstavy se zúčastnila Žofinka a také jsem slíbila předvést její nevlastní sestru Dianku Osmý svetadiel. Mise byla úspěšná, Didinka splnila podmínky pro uchovnění, kdyby zvedla ocásek mohla dostat výbornou, ale měla jsem ji dva dny, tak i toto byl úspěch a Žofi získala známku V3 ve třídě vítězů. Večer jsem strávila v okruhu svých "krysích " přátel a ráno prvním vlakem jsem jela domů za zbytkem smečky.

8.3.2016

   
Písnička Spero Meliora - 8. let

Je to neuvěřitelné jak to letí. Vzpomínám si na léto, kdy jsem si s bývalým manželem přivezla domů malou sotva kilovou vyjící kuličku :). Jak se malá nebála ničeho a nikoho, jak perfektně ošéfovala kokří smečku a později i tu kočičí. Ano je to moje Písnička, zakladatelka mého chovu. Která mne oslovila svou povahou, kterou dále předává svým dětem a vnoučatům. Pomáhá s naprostou samozřejmostí mentálně postiženým dětem k úsměvu, slovu, pohybu. Písnička dnes vstupuje do veteránského věku, ač jí také již sužují nemoci, stále duchem štěně a šéfová smečky v jedné osobě. Dnes vím,že je se staré krve, která bohužel sebou nese neduhy v podobě fontanel, zálomků a kryptorchismu, jsem za tuto fenu velmi ráda. Máme možná běh na delší trat, ale vím, že ona je mou zakladatelkou chovu PK, dala mi Arinku a já chci, aby ony dvě vždy běhaly po mé zahradě. Děkuji velmi náhodě a především chovatelce Janě Hrbkové za možnost mít svůj poklad.  

15.2.2016
Arietka má potvrzenou březost, čekáme jedináčka :). Počasí ani trochu nepřipomíná zimu. Víkend byl velmi teplý, spíše jarní...tak to člověka navnadí. Ale zima se ještě asi nevzdá. S krysaříka jsem se vydala za kamarádkou Martinou do Blanska. Víkend byl opravdu velmi krátký, moc rychle to uteklo, ale stál za to. Soukromá prohlídka zámku, jarní počasí, relax i s krysaříky v čajovně...no nádhera. Opět moc děkuju Janě za pohlídání kokřích holek. 

6.2.2016
Po dlouhé odmlce jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy s kokříkem. Tom moc na výstavy nechodí. Vždy se na jednu nahlásíme za účelem získání bodu na titul šampiona. Já vím,že výstava je o prezentaci daného plemene v co nejlepším světle a duchu, že se nemůže se špinavým a zablázeným psem na výstavu, ale....aby pes se neustále něčím stříkal, rovnali se mu chlupy žehličkou, byl v jakém si oblečku , aby se mu ani chlup nezkřivil, tak to tedy na mne opravdu není. Kde je kokr jako lovecké plemeno. No nebudu lhát, maličko více jsem se vynerovala. Ano Tomík byl čistý, perfektně ostříhaný od kamarádky Renaty, ale rozhodně ne napudrovaný s chlupama v jedné řadě. Navíc pracovní třída. S obavou jsem nastupovala do kruhu...a světe div se...Tomík získal svého ze své druhé, české výstavy CAC a tím se stal českým šampionem. Já , ale hlavně Maruška a Milan (máme ho kluka tak trochu ve střídavé péči :) jsme měli obrovskou radost.
Na výstavu jsem sebou vzala Arwenku, aby mne měla jen pro sebe, navíc vždy výstavy milovala, ten ruch  kolem kruhu , ale hlavně věděla, že vždy dostane velkou odměnu. Nebylo tomu nyní jinak. Pro mne je to ten nej kokřík v mém životě. 
Malá Tifinka si pomalu zvyká na to, že je v jiné rodině. Ondra má pro mé hysterčení velké pochopení a informuje mne o všem . Vím,že to časem bude dobré, ale zatím ...


Počasí se zimou nemělo vůbec nic společného. Výlet jsme si všichni užili. Arwenka a Tomík - nový CZ šampion!

30.1.2016
Pro mne náročný den.  Rozhodnutí, které padlo v posledních dnech se nyní realizovalo. V jádru duše vím,že je správné, ale musím se s ním smířit. Rozhodla jsem se po pěti měsících najít domov pro jedináčka Tifinku. Nedokážu vlastně říci, proč mne tenhle vejškrabek, který byl od začátku určen k prodeji v 8.týdnech i se zálomkem na ocásku uchvátil. Vím, pro svou krásnou hlavu, pro svou povahu, proto že s námi byla o vánocích, na výletech u ségry, u Beatky...prostě už skoro naše. Ale vím, že jsem v situaci, kdy musím myslet na zadní kolečka, na sebe a hlavně na své holky, seniorky a nový přírustek zatím oddálit, co to půjde.  Proč vlastně šílím, říkám si.... vždyt Tifinka je moje :) , a má nejbáječnějšího pána na světě! Nikoho lepšího jsem si pro ni opravdu nemohla přát. Je jím můj kamarád a spoluchovatel Ondra. Vím,že zde se bude mít naprosto báječně.....vím, jen mi to zatím trvá, že ji tu nemám .....
Cestou do Prahy jsem navštívila rodinu malého Fanouška. Přijetí bylo opravdu velmi milé a moc Míše a její rodině děkuju za tak milá slova a hlavně za vzornou péči o malého Fanouška. Fanoušek je dle mého pejsek s velmi pěknou hlavou. Jediný problém,jako u velké části pesanů v tomto nohatém období je postava, vyhublost a lezoucí kosti :). Věřím,že i zde se vše změní a třebas přesvědčím Míšu a Fanouška budu smět uchovnit.  U Ondry bylo přijetí také velmi pohodové. Jen Efi trochu vyděšeně koukala a to ještě nevěděla ,že ji tam zůstane kamarádka :)


Eufonium od Princezny Kačenky, Písnička Spero Meliora, Arietta od Princezny Kačenky a Lou Fanánek od Princezny Kačenky

25.1.2016
Nádhera, relax, pohoda.......jak jinak to vše nazvat. Po dvou letech jsem se opět podívala za Beatkou a Mirkem na Slovensko. Těšila jsem se tam už od vánoc a doufala, že se nic nepřihodí a vše se povede a budu tam moci zase jet. Nestalo a já vyrazila nejprve k sestře,bez jejíž pomoci bych nikam jet nemohla. A nechala u ní kokří holky na dovolené. Milují to zde stejně jako já :).  U Janči jsem prožila dva krásné dny, kdy azurové nebe a třpytivý sníh hladily moji unavenou duši. Ale teploty byly velmi mrazivé a dosahovaly až 20 stupnů pod nulou. A právě vpodvečer, kdy měly uhodit největší mrazy, jsem vyrazila s holkama na cestu. Samozřejmě i s malou Tifinkou, která se chovala jako velký profesionál. Vlak měl neuvěřitelné dvouhodinové zpoždění, vymrzlá čekárna...ale nakonec jsme dojely :). Mirko nás  čekal na nádraží . Vždy si říkám jak strašně krátký čas tu vždy jsem  a jak moc rychle to utíká. Naprosto pohodová a klidná atmosféra pohltila okamžitě nejen mne, ale i moje holky. Tifinka se tu chovala jak doma. Stejně jako moje holky okamžitě pochopily, že v kuchyni se dává něco dobrého a že když budou u Mirka,že ten nikdy neodolá :) a vždy se zvedne a půjde...Prostě krásné 4 dny jsem zde prožila. Prošla se pod kopcem, tentokráte se sněhem. Uteklo to jako voda a já musela domů. Také jsem při cestě zpět učinila velké rozhodnutí, ale vím, že je správné. Beatka a Mirko - jsou moje adoptivní rodina, jak často říkám. Jsou to báječní lidé, kteří se z majitelů mého štěnátka stali opravdoví přátelé a jsem moc ráda,že mi je osud přivál do cesty. 

Moje malá "nerodící" dovolená - Staré Město a Považská Bystrica

KONEC A ZAČÁTEK 

V práci poslední služba a volno až do nového roku. Většinu Silvestrů, pokud jsem nebyla v práci, byla jsem doma a většinou šla brzo spát. Loni poprvé jsem byla zase po dlouhé době a díky náhodě mezi lidma a letos jsem měla volno a tak jsem doma sedět nechtěla. Nakonec nikdo z loňských nedorazil. Ale nevadilo to, byly to opravdu krásné poslední dny roku 2015. Počasí alespon mrazivé :), sluníčko svítilo.. krása...jen ty moje nohy :). Jeden den výšlap na Kralický sněžník :) a druhý den na Paprsek (jsem loni říkala,že už to nikdy nejdu ten krpál) , kde probíhal od poledne Silvestr. Bylo to opravdu super. Se ségrou jsme pokecaly, zapařily, připily na nový rok už v 6 hodin a po tmě a to pak již celkové, neb odešly baterky v čelovkách jsme se vracely jako jediné směrem do Starého Města. Byla to fajn cesta :).  Konec i začátek roku byly krásné. Věřím v pozitvní sílu myšlenky - ten rok 2016 bude zase o kus lepší než ten předešlý.

  Novinky 2009-2015