Poprvé u Tinky
červen 2012

Na tuto návštěvu jsem se těšila již velmi dlouho. Jen se vše muselo naplánovat díky velkému shonu,který ted vládne nejen u mne. Nemohla jsem se dočkat, až vyrazím vláčkem na své milované Slovensko.  S Beou a Mirkem "jsme si sedli" od prvního telefonátu a první setkání jen utvrdilo naše vzájemné sympatie...a já dnes nazývám rodinu Valentových svou adoptivní rodinou a jsem moc ráda,že osud, náhoda a štěstí mi je přiválo do cesty. Jejich porozumnění, pohoda a klid mi pomohly v nejedné težké situaci. Děkuju!!!
Vzala jsem sebou krysařicí holky (kokřice jely k mé mamce na rekreaci, jak já říkám), které cestu vlakem zvládly bez problémů. Jediný problém mi asi dělal "lodní kufr",který jsem velmi těžko přetahovala z vlaku do vlaku. Počasí bylo pomalu jak na apríla, hlásili i pouhých 6 stupní, tak jsem si říkala,že musím vzít od každého něco nakonec se to jinam nevzlezlo než do velkého kufru. Ještě že byl aspon na kolečkách...

Již při vstupu do domku na kraji  Povážské Bystrice byl příjemný a plný pohody, souznění a klidu. Bylo to pro mne překvapením jen z části,  tušila jsem,že to tu tak bude...jak jinak u tak pohodových lidí. Bea využila každý kousek své zahradky k tomu,aby vykouzlila klidnou a přátelskou pohodu, která opravdu kouká z každé části nejen zahrady, ale i domu. (přesně můj styl). Zahradu i dům stráží andělé různých podob. Vše má své místo a svůj význam. Během těch 4 dní jsem se tu cítila jako doma a nabrala ztracenou sílu.

 
Přivítání bylo velké!!!.......a to nejen mezi lidskými členy, ale i mezi psím osazenstvem. Malá Tinka nejdříve nevěděla, kdo se jí to nakýbloval do jejího teritoria, ale to trvalo opravdu jen chvilku. Písnička s Arietou se chovaly jako doma (možná tuší,že tu doma z části jsme) a Tinka si třeba vzpoměla na rodinná pouta... První den se přeci jen schovávala za svou milovanou paničku, ale další dny již naplno vyhledávala společnost obou holek a bylo vidět, že ji to velmi vyhovuje.  Po obědě a odpolední kávě jsme se rozhodli pro malou procházku. Moc mne překvapilo, že kousek za domem je hned krásná příroda a malebné kopce, které mám tak ráda...

   

Malá Tiny pobíhala od Písničky k Arietce a mám pocit,že si možná uvědomila,že tyhle dva podobné tvory zná. Ale co neznala hru krysaříků a tak zpočátku utíkala do bezpečného klína paničky. Ale již večer pochopila,že to je opravdu jen hra a s holkama lítala po celém domě.


   

Bea s Mirkem se mi snažili vymyslet i  program, který jsem rozhodně mít nemusela, protože mi stačilo to,že tu jsem. Ale rozhodně byl velmi krásný.....opět jsem poznala část svého milovaného Slovensku, ochutnala BÁJEČNÉ  halušky, bez kterých si neumím žádnou návštěvu představit. Čtyři dny utekly ani nevím jak. Byly báječné, pohodové s moc fajn lidičkama. .Doufám,že to nebyla má poslední návštěva zde.
Beo a Mirku,ještě jednou moc děkuji!!!!

   
Vododády u Těrchové
   
Krysaříci až po žebříky zvládli terén bez problémů. Pak museli do batohu.

 
Odměna za šplhání.......VÝBORNÉ halušky u Jánošíka.