.:: Novinky 2017::.

24.5.2017
     
A naše nová miminka jsou na světě :) Vrh V a W. Opět jedno velké překvapení. Žofinka ještě přes den pobíhala na zahradě a pak bez problémů přivedla na svět moji vymodlenou hnědou fenečku a jako nečekaný bonus i černého kluka. V ten skoro stejný okamžik se narodila Didince její druhá miminka. Jsem na ty naše holky pyšná.
18.5.2017
Týden u nás byl i náš pejsek Tomík, Maruška je v nemocnici a tak jsme ho hlídali. Musela jsem se až smát, jak je to chytrý pes, jak presně ví, co si u koho může dovolit - u mne , u Milana, u Marušky :). Za chvilku nám začne období rodící dovolené. Tak jsem zvědavá :) , Žofinka odmítá být doma a absolvuje s námi tradičně dlouhé procházky. Je na ní vidět samozřejmě,že je brezí, ale "atleticky".
13.5.2017

Pampeliškové období přišlo letos opravdu pozdě.  Naše oblíbené místo na Hlásce.

10.5.2017
Vypadá to,že jaro se konečně nastěhovalo i k nám do podhůří hor. Spíše to občas vypadá,že přecházíme lehce už do léta :). Oblečky jsou vyprány a uklizeny, tak snad až na podzim. Krysky si užívají sluníčka. Žofinka se svým atletickým bříškem men dlouho nechcávala na pochybách, ale ano asi jedno miminko tam přeci jen bude.  Malý Kulíšek - klučík od Efinky má již svou novou rodinu. Věřím ,že se bude mít moc dobře a s majitelkou budeme v kontaktu. Vyrostl z něj velmi pěkný kluk. Stejně tak jeho bratr Jerry (Roc and Roll), který je mých kamarádů  Ondry a Katky roste do krásy. Partáka mu dělá náš merlový pejsek Shermen.
1.5.2017
Krásný volný den, jsem opravdu ráda, že jsme všichni, že Písnička vypadá velmi, velmi dobře, mám z toho velkou radost. Výlet jsme si udělaly s kamarádkou Evou do našich oblíbených míst . Objevily nová místa a výhledy :). Zakončily vše velmi dobrý obědem a posezením a povídáním nejen o chovatelských věcech.

29.4.2017
V tento den jsem se "pochlapila" a dojela na Oblastní výstavu do Svitav. Kdo mne zná ví, že to pro mne byl výkon. Navíc díky sežranému lanku od kuny jen na tři cívky :) , jak mi bylo řečeno. Ayrin byla naprosto bez problémů a poměrně slunečný den jsme si užily se skvělým výsledkem :)
Love Blackie od Princezny Kačenky - V1, VT, Krajský vítěz

23.4.2017
Pár dní volna jsem strávila s holkama u ségry pod Kralickým Sněžníkem, vůbec jsem netušila, že jarní procházka se změní v zimní a my všichni budeme mít závějí po kolena až nad hlavu. Odměna ve formě vyhlášených borůvkových knedlíků ale stála za to.  Těch pár dní jsme si užily, sbíráním medvědího česneku, sledováním filmů, procházkami. Bylo to moc a moc fajn jako už dlouho ne. Díky Jani!!!

Náš první den u ségry - výšlap na Paprsek, brodily jsme se po kolena ve sněhu....nečekala jsem to :)

8.4.2017
O tomto víkendu jsem se s kamarádkou Renatou zúčastnila Národní výstavy v Ostravě. V premiéře s fenečkou Love Blackie. Velké poděkování patří majitelům Petrovi a Verče, za možnost uskutečnit můj sen a pokračovat ve své linii (když mne člověk, kterému jsem důvěřovala podvedl). Ayrin krásně upravila moje kamarádka Renata a doladila Darina. Dokonce mne tak zblbly,že jsem i já odpůrce všeho psa fénovala ráno před výstavou. Měla jsem z  ní velkou radost , byla naprosto vzorová a výsledek myslím na první výstavu byl dobrý. Viděla jsem také naživo zachráněného pejska Johnyho, který se dostal za 500kč k paní Daně, které jsem vděčná za  to ,že mne o tom všem informovala. (Bývalá  majitelka, mne vůbec nekontaktovala a pak mi řekla,že to je její věc co se psem udělá :(), jsem ráda,že to takto dopadlo.
NVP Ostrava
Love Blackie od Princezny Kačenky - VD2

3.4.2017
Když jsem před týdnem fotila tuto fotku, bylo nám krásně a okamžitě se mi vkradlo do mysli "ať jsme holky spolu co nejdéle". Sama jsem nečekala, že jen za pár dní to může být jinak....mohlo být jinak.....

Krásná jarní procházka v zámeckém parku v Častolovicích
Čekal mne volný víkend, po návratu z veteriny s vypuštění holek, byla Písnička "divná". Trochu napadala  na nohy, hodně pila a vůbec se mi to nelíbylo...nebudu psát romány...byla to strašná sobota, kdy jsem ob tři hodiny byla na veterině, obrovské poděkování patří doktorovi Tomášovi Klichovi, který i tentokráte se snažil o nemožné. Písnička zřejmě utrpěla mozkovou příhodu a její stav se radidně horšil a nereagovala na žádnou léčbu. Nevadilo by mi se starat o ochrnutého psa, který by měl ale smysl života. Písnička měla obrovské bolesti. Ještě ted mi tečou slzy po tvářích, tu beznaděj, její obrovské bolesti se stupňovaly a já v sobě sbírala sílu. Moc děkuju Hance, že mne v tom nenechala.... a já ji sebrala. ....i když jsem na cestu neviděla, věděla jsem,že jsem se rozhodla správně. Tomáš mi nabídl, jako poslední možnost úmělý spánek, když naprosto nereaguje na léčbu. Co se stane nikdo nevěděl.....a přiznám se, že ani já nedoufala v pozitivní výsledek... v noci jsem oka nezamhořila a prohlížela si fota a říkala si,že je čas.........děkuju.......Ráno jsem se bála zvednout telefon......je to lepší........uf...ale že mi Písnička přijde skoro naproti....nedá se to popsat,nedá.... vím, že nemáme vyhráno, ale děkuju za další šanci být s mojí první krysařicí co nejdýl.

21.3.2017
Máme za sebou náročný, stresový, ale moc krásný víkend,  který jsem strávila kamarády na klubové výstavě v Jesenici. Abych vše nebylo hektické ( i když trochu přeci jen bylo :)) , jsem vyrazila do Prahy již v pátek, kdy jsem dojela k večeru, který jsem strávila s mojí kamarádkou Pavlou, báječným jídlem a kecáním jak jinak než o krysařících v naší, již tradiční hospůdce s ubytováním v Radotíně. 
Klubová výstava se konala v Jesenici v kanadské škole a gymnázii, musím říci, perfektní zázemí, kterému se nedalo co vytknout - velký prostor na výstavu, možnost občerstvení, oplocený venkovní výběh, prostě paráda.  Ráno dorazil můj kamarád Ondra s Tifinkou, kterou jsem viděla po roce.... až mne vyhrkly slzy, ano nevím proč, tohoto štěňátka jsem se nedokázala vůbec vzdát. Tifinka je krásná, sice drobek opravdu velký (opět příroda je královna a ona určuje jak vše dopadne, Tifinak má velikostně standartní přímé sourozence z vrhu T).  Jela jsem se podívat na malého buřtíčka Kulíška. Snad budou později i nějaké fotky.
Na výstavu jsem neměla prakticky žádné ambice, když jsem navíc viděla kvalitně obsazenou mezitřídu, tak prakticky žádné.... jen at máme známku na uchovnění.... a s tím tam šel i Ondra. Výsledek mne vehnal podruhé slzy do očí.... Malý drobek Tifinka v konkurenci 4 velmi kvalitních fen  na své první výstavě, navíc klubové svou třídu vyhrála a získala titul CAC!!!! Neuvěřitelné....
Druhý den při nás stálo opět štěstí, i když nervy trochu byly, neb Tifinka je opravdu drobeček... ale podmínky pro bonitaci splnila!!!! Takže nyní jen DNA profil a pately. Byl to opravdu náročný víkend, s mnoha překvapeními ( o jednom se snad dozvím za měsíc :). Moc děkuju Ondrovi, že ho mám... :) je to příkladný majitel a spoluchovatel.  

Ondra si o svém úspěchu evidentně myslí své :)...
5.3.2017
Sníh již rozdál i u nás a lezou první sněženky.  O tomto víkendu bylo opravdu krásně a jarně. Nejvíce změnu počasí vítají krysaříci. Pobíhání po louce a "lovení" myšiček nebralo konce. Zima letos byla opravdu krásná, ale je pravda, že i já se už těším na procházky jarní přírodou. Arwenka je v plné kondici, sice toho tolik již neujde a více spí, ale dělá mi velkou radost.
Na konci února se nám narodil vrh U ( Eufonium od Princezny Kačenky x Cukřík Český Poklad). Porod byl velmi rychlý a bez komplikací. Narodil se nám páreček v barvě černé s pálením. Bohužel holčička dva dny po porodu zemřela.  Kluk se má ale čile k světu a užívá si péče maminky jako jedináček.
20.2.2017
Poslední souvislá vrstva sněhu. Letošní zima po letech byla opravdu moc pěkná, ale myslím si,že krysaříci se již těší na louku bez toho bílého čehosi.... Všichni jsme ted tak nějak spokojení :),ale já trochu unavená :) ,  neb ložnici nám okupují britská kotátka a tak s holkama spím  v jejich místnosti, kde jsem pro seniorky koupila malý gaučík místo pelíšků, sklidil velké ovace, kdy je to gauč, ne pelech a to má jinou hodnotu :)

Krásná a mrazivá zima, jak má být....ale -30 stupnů je přeci jen moc 
31.1.2017
Tak i mne dohnala nemoc... a to tak silně, že i já která většinou jen jeden den poléhávám, tak jsem nyní ležela podstivě celé čtyři dny!!Což je na mne co říci. Ale z mé nemoci :) měla radost větší část mého zvířecího osazenstva. Nastěhovala jsem se do ložnice s kokřicema i krysama k sedmi kotatům a koukali jsme na české seriály a filmy, které mám ráda. Čtyři dny vydatně chumelilo, moc děkuju tatkovi a sousedce Daně,že mne pomohla odházet sníh a psům cestičky, aby vůbec mohli jít ven. Letošní zima je opravdu krásná, jen zrovna mi není opravdu dobře na to, abych odhazovala takové kupy sněhu.
 
Ani nezlobily :)..... a všichni ležely vedle mne na postely a snad i sledovaly "Četníky z Luhačovic" :)

10.1.2017
Začal nám nový rok... Arwenka moje nejstarší seniorka nedávno oslavila 11 narozeniny, a další dvě mají 9 let, nevěřitelně to letí. Jedním z mých přání je to, aby jsme v této skvadře byly co nejdéle. Budu pro to dělat vše, co půjde.  Mám všeobecně úctu ke stáří, takže holky mají opravdu velmi, velmi povolenou latku :), směju se, ale i nadávám, když Arwenka chce více a více :) a sedí a svým poloslepím pohledem a kňučením se domáhá vyskočení na gauč ...potvora moje jedna... no a já pak sedím na maličkém kousku.... ale obložená perfekními kamínky v podobě pěti psů a pěti koček :)...neměnila bych...........


 

Novinky 2016 Novinky 2009-2015