.:: Novinky 2012::.

29.12.2012

Přidán článek v sekci canisterapie.
23.12.2012

ZLATONEDĚLNÍ SPRINT
S Arinkou jsme se zůčastnily zlatonedělního sprintu. Rozhodně jsme nesprintovaly,ale moc jsme si to užily díky skvělým lidem a pohodové atmosféře. Po více jak 20 letech jsem měla zase orienťáckou mapu v ruce...na zarok musím studovat......ale všech jedenáct kontrol jsme našly!!!

 
Správný orientační běžec


18.12.2012


 

Vánoční Praha. Po mnoha letech jsem se vypravila s mamkou podívat se na vánočně vyzdobenou Prahu. Původně se mnou neměl jet žádný pesan, ale bohužel Žofák zatím pro svůj strach se nedá venčit od nikoho jiného než ode mne a tak "za trest" se mnou musela jet. Vyzdobená Praha vynikla samozřejmě nejvíce večer. Václavák a Staromák neměly chybu. Všichni jsme se shodly, že letos dominanta Staroměstského náměstí je asi nejkrásnější, jakou jsme měly možnost za ty roky shlédnout. Ne, že bychom do Prahy jezdily každý rok, ale přemýšlím,že když to jen trochu půjde, tuto tradici zavedu. Člověk na chvilku zpomalý, vychutná si tu pohodu i paradoxně v davu lidí, neopomene  samozřejmě na svařáček a teplá medovina (její vůni díky polité bundě mám doma stále).které jakoby snad byly na tom Staromáku jiné než doma, a pečené  kaštany, kvůli kterým jsem nemohla pomalu ani dospat....bez nich si vánoce neumím též představit. Naši 5 hodinovou vycházku jsme zakončili na výborné kávě u Ondry - majitel Efi. Popřát pohodové vánoce jsem se také stavila  u Jany (CHS Spero Meliora). Krásný výlet zkazila jen šílená zima ve vlaku cestou  Prahy. Ale i tak převládají pozitiva a tak určitě za rok pojedeme znova.

14.12.2012Ohromnou radost mi udělal Hubert, jeho majitelé a samozřejmě děkuji Silvě a paní Ivaně (CHS Marcato Line) za pomoc. Více viz niže.

9.12.2012

Tuto neděli se konala adventní výstava cocker klubu,. Vzpomínám velmi ráda na euforii první výstavy nového klubu povoleného ČMKU. Tato výstava je vždy velmi precizně připravená  a vždy je na ní velmi zajímavý zahraniční rozhodčí. V tomto roce jsme se na tuto výstavu vrátili. Sice jsem neomhla být osobně přítomna,ale naši chovatelskou stanici  reprezentoval Hubert od Princezny Kačenky. Děkuji jeho majitelů, paní Růžičkové za úpravu a Silvě za velkou práci, kterou odvedla a za předvedení Huberta.

Adventní výstava Cocker clubu - rozhodčí
David Todd (Chataway kennel) Scotland
Hubert od Princezny Kačenky - V2 (třída mladých)

6.12.2012

Výstavní sezonu tohoto roku jsme již jako několik roků zpět zakončili  u našich sousedů. Podzimní Nitra nás většinou přivítala krásným počasím a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Zejména sobotní sluníčko velmi příjemně hřálo a kapky deště jsme viděli až při našem odjezdu v neděli ve večerních hodinách. Náročný výstavní trojboj, který ovšem stál za to!!! Jsem velmi pyšná na odchov FCR, který velmi pěkně reprezentoval po celé tři dny a ve velké konkurenci se neztratil. Ani jinak tomu nebylo u krysaříků. Na otrkanou jela malá Žofi, která se každým proběhnutím v kruhu vlemi zlepšuje. Poprvé se na výstavě ukázala  dcera AriettkyTiny (Celestýna od Princezny Kačenky), která je dobré tělesného rámce, s velmi pěknou hlavou a milou povahou. Ale přec jen malé "mimi" a rozmazleneček své paničky. Ale tak to má být, psy chováme pro radost a radost druhých. Ale Bea to nevzdává a piluje a Tiny se ještě určitě na nejedné výstavě ukáže. Ariettka se předvádí v kruhu s velkou jistotou a vyniká radostným a elegantním pohybem. Jsem ráda,že fenečka z mého prvního vrhu se neztratí v konkurenci fenek na českých i slovenkých výstavách  a v neděli navíc získala titul nejvyšší!!!
Jsem ráda,že po dlouhé době jsem se mohla setkat s mnoha přáteli. Krásný pátek ve společnosti Madaji, Martina a krásného Corwina a ještě hezčí sobota s "mou adoptivní rodinou" Mirkem , Beou a Tominem. Jim musím poděkovat za krásnou výhlídku na Nitru , báječnou kapustnici a opravdu pohodový čas,který neuvěřitelně rychle utekl. Díky přátelům, rodině to byla pro mne malá dovolená.  Která je bohužel nyní spojena s velkou pracovní vytížeností, zatemněným mozkem vánočním úklidem a přípravami na advent. Ale radost z vyzdobeného a uklizeného domu za to opradu stojí, začíná to dýchat pohodou a klidem a to mám ráda....ke všemu přispěla  i poměrně velká nadílka sněhu,která přípravu vánoc jen dokresluje. Snad nám vydrží i na Štědrý den.MVP Nitra 2.12.2012

FCR - rozhodčí
p. Christian Jouanchicot, F
Arthur od Princezny Kačenky - V2, res CAC
Abby od Princezny Kačenky - V2, res. CAC

PK - rozhodčí p.
Arietta od Princezny Kačenky - V1, CAC, BOB!!!
Tříska Proper Puppy - VN 1

MVP Nitra 1.12.2012

FCR - rozhodčí p Janeková
Arthur od Princezny Kačenky - V2, res. CAC
Abby od Princezny Kačenky - V2, res CAC

PK - rozhodčí p. Vojtko
Arietta od Princezny Kačenky - V1, CAC
Celestýna od Princezny Kačenky - VD3
Tříska Proper Puppy - VN1

Klubová výstava retrieverů 30.11.2012 - rozhodčí p. Janega
Arthur od Princezny Kačenky - V1, CAC
Abby od Princezny Kačenky - V2, res. CAC


29.11.2012

Poslední podzimní sluníčko, neodolala jsem jít bez foťáku - nové protréty Žofáka, Baruči a Arwen.

22.11.2012

Poměrně neuvěřitelně krásný a i teplý den v listopadu...Vylákal mne po zabrání antibiotik ven, krásnému počasí se prostě nedalo se tomu odolat, i když všem mým pesanům se válení na gauči se mnou velmi líbilo. Kurýrování proběhlo u mé sestry v podhůří  Jeseníků. Později přibude více fotek v reportážích. Ale tento nádherný den si zaslouží malou ochutnávku. 

   
Králický Sněžník v pozadí již s malou čepičkou sněhu a krásné pastviny.

8.11.2012

Pár slíbených úprav na stránkách v sekci odchovy PK - galerie v dospělosti. Upravena stránka AC Honey od Princezny Kačenky, upravena fotogalerie u Arietty od Princezny Kačenky.

5.11.2012

O tomto víkendu proběhla dvoudenní výstava v Praze. Byl to velmi náročný dvoudenní maraton, ale určitě stál za to! V sobotu se vystavoval i Hubert od Princezny Kačenky (AC). Velmi bych chtěla poděkovat majitelů,že do toho šli a hlavně také paní Ivaně Růžičkové za skvělou úpravu srsti a Silvě za pomoc u kruhu!! Huber je opravdu velmi krásný pes, ale je u něj nutná výstavní příprava, kterou doufám dopiluje a ukáže se v tom nejlepším světle. Plemeno FCR v sobotu zabodovalo a dosáhlo velmi pěkných výsledků a neztratilo se ani v závěrečných soutěžích. Mám velkou radost a mamce upřímně gratuluju!
A moje "krysí" holky....Arietka po oba dva dny se výborně prezentovala s elegancí a radostí z pohybu. Musím říci., byl na ni krásný pohled. A náš benjaminek Žofák se též neztratil. První den byla malinko nejistá, ale další den běhala jak profík. A výsledky úžasné, zejména toho sobotního si velmi cením!!!! Krásný víkend s báječnýma lidma u všech "svých" plemen, takto si setkávání lidí se stejným koníčkem představuju.  A abych nezapomněla, viděla jsem po měsíce "svou " malou Efinku. Je naprosto opečovávaná svým pánečkem a je na obou vidět, jak si padli do noty a krásně se jim žije. Nic více jsem  si pro svou první čokoládku nemohla přát. Děkuji!! A zde jsou tedy výsledky:

MVP Praha  - sobota 3.11.2012

Pražský krysařík
- rozhodčí p. Václavík
Arietta od Princezny Kačenky - V2, res. CAC!!!
Tříska Proper Puppy - velmi nadějná 1
Anglický kokršpaněl - rozhodčí p. M. Kašpar
Huber od Princezny Kačenky - VD2
Flat coated retriever - rozhodčí p. Němec
Arthur od Princezny Kačenky - V (8 psů)
Agira od Princezny Kačenky - V (8 fen)
Abby od Princezny Kačenky  - V1, CAC, CACIB!!!
Arthur a Abby se zúčastnili soutěže párů a získali z 36 párů !! krásné 5.místo!!!

MVP Praha - neděle 4.11. 2012

Pražská krysařík - rozhodčí p. Košťálová
Arietta od Princezny Kačenky - V2, res. CAC
Tříska Proper Puppy - VN1
Flat coated retriever - rozhodčí p. M. Kašpar
Arthur od Princezny Kačenky - V3 (8psů)
Agira od Princezny Kačenky - V4 (8fen)
Abby od Princezny Kačenky  - V3 (8fen)

28.10.2012

   
Je tu první sníh, ale vzpomínky na krásný podzim jsou ještě tu. Vytvořena nová fotogalerie mých holek.

20.10.2012

Ač si dovolenou musím plánovat dlouho dopředu, na tento výběr se opravdu nemohu zlobit. Moc jsem si ten  "narozeninový" týden užila a počasí ........no co k němu dodat....NÁDHERA. Opravdu jsem si odpočnula. Jen moje hlasivky dostaly záhul, takže jim nyní dopřávám hlasový klid a průduškový čaj. Povídání najdete v reportážích. 

Úžasná zpráva také přišla z Finska. Na MVP v Turku získala Didinka (Diadéma od Princezny Kačenky) BOB PUPPY. Gratulujeme!!!


13.10.2012

                
Honey, Hyacinta, Haldir od Princezny Kačenky - 10.měsíců

Vrh H od Princezny Kačenky - anglických kokršpanělů bude slavit 10 měsíců. Z krásných a milých štěňat vyrostli krásní mladí jedinci s dobrou srstí, pěknými hlavami a velmi milou a přátelskou povahou, kterou zdědili po své mámě a babičce Blekince. Všem majitelům moc děkuji za péči a prezentaci na výstavním molu. Postupně mám v plánu doplňovat galerii odchovů AC a PK. Dnešní krásné počasí odstartovalo moje volno. Mám před sebou "narozeninový" relaxační týden , na který se těším už velmi dlouho dobu. Doufám, že vše dopadne dle mých představ. Samozřejmě ho budu trávit  jak jinak, než s "lidmi s branže".Kokří holky odjely též na "dovolenou" k bývalé švagrové, Kláro děkuju za hlídání, mamce za krmení kočičího osazenstva a umožnění mi vyrazit. Krysáci samozřejmě jedou se mnou. Žofince cesty zatím nedělají dobře, ale snad si brzo zvykne. Zítra nás ceká dlouhá cesta vlakem, tak snad vše zvládneme.

10.10.2012

   
Tatranská Lomnice


Spišský hrad
- ten jsem neviděla z blízka, ale napravím ...


V loňském roce, touto dobou - počasí bylo opravdu velmi krásné, jsem navštívila svoje oblíbené Slovensko. Poznala  báječnou rodinu malé Nelinkÿ a poprvé viděla Tatry. Byl to pro mne krásný zážitek.....celé putování na druhý konec Slovenka. Tatry mě uvítaly sluníčkem a tak umocnily příjemný a nezapomenutelný zážitek. Doufám ,že budu mít možnost se tam ještě někdy vrátit. A nebude to za 30 let . Věřím,že to bude dříve.

6.10.2012


Bylo nás sedm......

Poslední teplý den  nás vylákal na dlouhou procházku na Hlásku v plném počtu 7 kusů. Sluníčko svítilo a odráželo se od barevných listů. Bylo nám všem jistě krásně. Malá Efi šlapala jako hrom a snažila se udržet krok se smečkou prchajících kokrů. Hanička s Barunkou vytvořily "myší" komando,které samozřejěm vedla Písnička. Jakmile zbystřila tak byly okamžitě u ní a snažily se vyhrabat kráter, aby myš mohly dostihnout.Naštěstí se jim to nikdy nepodařilo.. Máme překvapení v podobě nového přírustku, který se začlenil dobře do naší velké rodiny.  Více informace o Žofi, (Žofince, Žofákovi) později.

30.9.2012

Velkou radost nám dělají samozřejmě naše odchovy na výstavním molu. Malý Corýsek zabodoval ve Finsku a na dvou výstavách získal titul BOB PUPPY!!! Gratuluju a děkuji Anri za velkou péči,kterou mému klučinovi dává.
A ani plemeno FCR nám na klubové výstavě  v Oslavanech neudělo ostudu.


Arthur od Princezny Kačenky - res. CAC
Abby od Princezny Kačenky - CAC
Agira od Princezny Kačenky - V

 
Arthur od Princezny Kačenky a Corelli od Princezny Kačenky

28.9.2012

Protože konečně po dlouhé době začala houbařská sezona a náš "tradičí okruh" je v obležení houbařů, jezdíme na vycházky na Hlásku,  kde je klid a pohoda a člověk tam nikoho nepotká. Dnes jsme vzali sebou i malou Efi, aby nezůstala sama doma. Byla jsem až překvapena,jak se držela smečky a ušla opravdu velký kus cesty. Ale přec jen to na ni bylo trochu moc a takpři zpáteční cestě mi usla pod bundou.Poprvé měla také na sobě svetr. Nejdříve se ji vůbec nelíbil, ale za chvilku pochopila k čemu slouží a vůbec ho nevnímala.  Nyní také u nás pobývá Haňďa (Honey od Princezny Kačenky). Z této feny mám opravdu velkou radost pro její naprosto úžasnou povahu. Také v ní vidím Blekušku a to nejen já. Mám z ní velkou radost a děkuji Kláře a Pavlovi za možnost sledovat vývoj "malé Blekušky".


         
Efi a Hanička  - vycházka Hláska


26.9.2012

Malá Emička je již ve své nové rodině a musím říci, že mám velkou radost,že se mě pro mého nejmenšího benjaminka podařilo najít ten správný domov. Děkuji Jirkovi a Monice za vzornou přípravu, kterou věnovali příchodu malé Eminky. Přiládám dopis z prvních hodin malé Emičky v novém domově. Jako chovateli mne srdce velmi plesá. 
Emička - 9.týdnů

Dobrý večer

určitě jste zvědavá jak byla dnes Eminka statečná:-) a musíme jí moc a moc pochválit, protože je naprosto báječná. Cestou domů vše pozorovala, jen jednou čůrala ale jinak bez zaváhání, doma byla ze začátku nejistá a dost ospalá tak skočila do pelíšku a já si vedle leh a už chrupala jen místama zjištovala zda tam jsem s ní:-) po probuzení okamžitě sežrala celou svoji porcičku (takže super) a pak jsme šli na zahrádku a bylo čůrání a bobek:-) no vlastně zatím vždy venku, ale pak už bylo tak od pěti chladneji tak jsme ji nechtěli brát ven tak si naprosto spolehlivě vždy najde noviny s mírnou nepřesností:-) Řekl bych, že snad každých 10minut je vše jinak a ju tu čímdál víc doma, až se mi tomu nechce věřit jak to zvládá rychle a statečně!! Včetně toho, že už má všechny svoje hračky "ohmatané" a zpusobně si je odnáší do pelíšku a pak zase tahá ven:-) fakt je úplně skvělá a skvěle to zvládá - bojovnice a nebojsa každým coulem. Jinak mi momentálně leží na klíně zachumlaná v dece a spokojeně chrupe:-)

Určitě se zase ozvem a jinak moc děkujem Vám i Arietce za tak nádherné stvořeníčko!!

S pozdravem Jirka, Monča a Eminka

23.9.2012

Máme mnoho novinek, ale nějak nestíhám a to vůbec nic. Snažím se finišovat práce na zahradě a připravit vše na nadcházející zimu, prý má být ještě větší než ta loňská. Snad tu nezmrzneme. Prozatím je venku krásné počasí. Krom práce jsem se snažila i s holkama vyrazit na nějakou tu relaxaci pro nás pro všechny, abychom se z té práce nezbláznily. Většina výletů byla s mamčinými retrievery - U pramene Knězny, výšlap na Velkou Deštnou, "Cesta za pizzou", procházky na Hlásce..na horách už začíná podzim... ale snad ještě nějaké to babí léto chvilku vydrží.

 

10.9.2012

Dnes slaví moje čokoládka s tou nejsladčí povahou Barunka ( Boonberry Brakemon) své páte narozeniny. Je opravdu neuvěřitelné,jak ten čas neúprosně letí. Doufám,že s Barčou nachodíme ještě stovky společných kilometrů. Barunko, vše nejlepší !! a o ten věnec buřtů se koukej rozdělit.


5.9.2012

Začátek babího léta je u nás v duchu nečekaných zážitků, změn a překvapení. Vesměs pozitivních až na pár malých vyjímek. Holky rostou opravdu do krásy a nezaleknou se vůbec ničeho. Zejména malá Eminka je nebojsa, prohání i 5kg kocoura. Máme nová fota a portrétky. 


Každá jinam a přec spolu...

31.8.2012

Prázdniny mám končí....já se přiznám,že jsem opravdu ráda, protože v práci děti už vytrapují a to dosti, takže se všichni těšíme, až je předáme zpět do "školních" lavic. Malé holčinky rostou, prozkoumávají své okolí. Emička je neuvěřitelný nebojsa. Všude je první i se svým drobným vzrůstem. Je to opravdu takové malé štístko. Ani Efi se ale nedá zahambit. Roste z ní opravdu velmi pěkná představitelka plemene se sytým čokoládovým zbarvením.. Nové portréty jsou na jejich stránce. Přidána nová fota do fotogalerie.

25.8.2012

Stránky stále nemají tu podobu, jakou bych si představovala, ale snažím se stále doplňovat vše,c o se u nás událo za poslední roky. Krásné vzpomínky a příběhy mám z oblasti canistrapie se svými psy. Zde je začátek...

22.8.2012

Doplněna fotogalerie vrhu E a nové portrétové fota na štěněcí stránce. Včerejší den byl pro mne opět "učícím" a potěšujícím. Info později. 


20.8.2012Bylo by též už něco jiného k snědku, než furt to mlíko

Momentky tohoto typu patří mezi mé oblíbené. Ale těch kvalitních je opravdu velmi poskromnu. Ale když už jsou, stojí za to. Malá Efi a Arietta.

19.8.2012

Holčičky nabírají na váze, ale rozhodně zatím stále patří do kategorie "muší" váha, zejména Emička. Ale nic si nezadá se svou větší sestrou Efi. Eminka je moje malé štístko, velmi milé povahy, která se scholí do dlaně a nechá se drbat na bříšku (viz. foto galerie). V tomto týdnu se pokoušíme ochutnávat i něco jiného. Více kaše je samozřejmě tradičně na kožichu. Velmi rádi ale nastavíme pusinu stříkačce, která nikdy nezklame!!!


13.8.2012

     
Socializace - Arwen a malá Efi (3.týdny)

Včerejší teplý den nás vylákal ven a konečně po delší době jsme se oddávaly relaxaci. Chytaly jsme bronz, já přečetla notný kousek z krásné knihy.  Malým krysičkám se též venku líbilo. Oslavily tři týdny života krásným zadním hovězím, které ihned pochopily k čemu že slouží.. Arwenka se opět osvědčila svou výbronou povahou a malou Efi střežila jako oko v hlavě. Byl to krásný den.

9.8.2012


Jak to chutná ...??? Efi a Emička 18.dní

Pracovní dovolená pomalu končí, základní úkol se mi podařilo splnit a to,že malé holčičky z vrhu E budou moci prožít krásný psí život. Krom tohoto hlavního úkolu, bylo mnoho úkolů dalších... omlacování  a škrábání zdí, štukování, malování, sekání zahrady (tráva roste neuvěřitelně rychle), úklid špajzu a vánoční úklid kuchyně a mnoho a mnoho dalších. Většina z nich je splněna, i když jsem si často říkala,že už nemám ani sílu se podrbat v nose. Doufám jen, že se mi podaří též vyřešit můj  velký problém s domečkem a budu zde moci zůstat i nadále. Holčičky z vrhu E se mají čile k světu, několikrát již opustily teplo rodinného pelíšku. Malá Eminka je ve všem rychlejší. Dnes mají 18.den života, a mají nové fotečky na své stránce. Jsou přidány i nové ve fotogalerii.

5.8.2012

Dnes mají malá Emička a Efi dva týdny,  také poprvé koukly na ten náš svět..Přidala jsem na jejich stránku povídání o jejich "zrození".

3.8.2012

Tak počasí od rána přeje lenošení, ale za poslední rok a půl tento pojem moc neznám, snad jsem i zapomněla a tak mezi pokládáním lina a  oboucháváním mokré zdi , jsem dotvořila k jednotlivým odchovům  PK význam jejich hudebních jmen a i to, proč vlastně hudební jména mají.

1.8.2012

     
Vrh E

S velkou radostí vám předstuji vrh E. Moc děkuji "přírodě", že malé bojovnici Emičce dala šanci žít, protože ona si to zaslouží!!! Neuvěřitelné se splnilo..........můj sen....dvě holčičky, jedna hnědá a jedna černá....ani  jsem tomu nechtěla věřit . Příběh vrhu E si přečtete později. Stojí za to ho sepsat. Velké poděkování také patří Pavlníně (chs Secure power), za obrovskou podporu každý den!!


22.7.2012

Práce mnoho, času málo, ale i tak se snažím po malých kouskách aktualizovat....myslím si,že ty větší přijdou opravdu, až nás zavane sníh....zatím je teda 30 stupní, ale ono se to okulí co by dub......ted musím pracovat na katastrofách v domě, abychom se té zimy tu vůbec dočkaly a nemusely naši vysněnou samotu u lesa opustit. Přidáno povídání do sekce canisterapie.

   

16.7.2012

Počasí přeje domácí práci a tak jsem vytvořila galerii odchovů pražského krysaříka. Postupně budu fota doplňovat. 

13.7.2012

Pátek,sic třináctého, ale pro mne to byl velmi příjemně prožitý den v CHS Secure power. Měla jsem možnost osobně poznat vrh I a psík Instinkt  mne okouzlil svou velmi příjemnou povahou, vidět pokusy vtění  ocásku v 5.týdnech. Myslím si, že mistři  latinsko amerických tanců by byli jistě zahanbeni. Pavli, děkuji za milé přivítání!  

12.7.2012

V úterý jsem měla velmi milou návštěvu. Ze Slovenska se na svůj rodný domov přijela podívat  Tinka s Beou, Mirkem a Tominem. Nyní se již Tiny tolik nebála  jako při prvním setkání, snad si vzpoměla na usurpátory, kteří ji obsadili její gaučík, ale potom sváděli ke hře, kterou každý krysařík miluje. Byla v pohodě a snažila se vše prozkoumat. Ani koček se nebála, že by si přec jen vzpoměla.  Na setkání jsem se opět velmi těšila. Bohužel čas vymezený na návštěvu utekl velmi rychle. Ale brzy se zase uvidíme. Malá Tinka plánuje první vstup na výstavní mola. Musí ještě trénovat, ale je to již lepší než bylo. Tak uvidíme.

                 
Celestýna od Princezny Kačenky - 6.měsíců

4.7.2012

 Dnes je tomu rok ,co se u mne narodil  druhý vrh krysaříků. Pyšnou maminou byla moje Písnička. Bertík (dnes Rambo) vyrostl v krásného a pohodového psíka. Obdobně i Nelinka, která je až v dalekých Košicích, kde se o ni vzorně starají dva chlapci a ochraňují ji jak malou princeznu. Majitelům děkuji za fota, zprávy a vzornou péči.


 
Beethowen od Princezny Kačenky - 1.rok

20.6.2012

Slibované vyprávění z mé cesty na Slovensko za malou Tinkou.
Reportáž ze Slovenska

12.6.2012

Nějak rychle to vše uteklo (tradičně) a máme tu zase po roce "třešňovou dietu".  Sad v blízkosti mého domu někdo osázel před lety opravdu svědmitě. První červené plody se objevily už minulý týden a poslední budou až pomalu do konce července. Třešňová dieta má opravdu velká pozitiva nejen na tělesnou váhu, ale dodá vám i tu potřebnou optimistickou náladu , stejně jako miska jahod se smetanou. I holkám samozřejmě chutí, při vycházce okamžitě úprkem běží směr sad.
V neděli proběhla moje "rodinná" výstava v Lanškrouně. Už po páté a na žádné jsme nechyběli. Mám tyto malé výstavy ráda pro jejich pohodu a klid. Letos zde jela na zaučenou Hanička. Zvládla vše na jedničku, pohyb na vodítku ji nedělá žádný problém, jen chudák měla strach ze stolu, ale i to nakonec zvládla. Bude muset více trénovat. Jejím velkým plusem je velmi milá a přátelská povaha. Je vnímavá a snaží se pochopit, co se po ní chce. Mám z ní velkou radost. A Arietku posuzoval pan Tibor Havelka!!! Jsem ráda,že jsem mohla poznat i tohoto rozhodčího, jehož posudku si nesmírně vážím.

KV Lanškroun - 10.6.2012
Honey od Princezny Kačenky - VN1  (p. Řehánek)
Arietta od Princezny Kačenky - V1, VT,
Krajský vítěz (p. Tibor Havelka)

FCR
Abby od Princezny Kačenky -
Krajský vítěz


6.6.2012


Pohoda na Slovensku
Malá Tinka s maminou a babičkou


Minulý víkend jsem měla opět  možnost navštívit své milované Slovensko. Jela jsem se podívat za  malou Tinkou ( Celestýna od Princezny Kačenky) a její rodinu, která se snad od prvního setkání stala i rodinou mou, adoptivní. Pohoda , klid a porozumnění  prostupuje celým jejich domem a já si krásně odpočnula, zapomenula na starosti běžných dní a čerpala tu báječnou sílu. Jsem moc ráda,, že do této oázy jsem vsadila i já malý kamínek v podobě malé Tinky. Mirku a Beo, moc děkuji za vše !!!!
Reportáž a fotečky určitě budou následovat.

 2.6.2012

Krajská výstava Zlín, rozhodčí p. Kašpar
Hyacinta od Princezny Kačenky - VN1
Charlie se zúčastnila své první výstavy  ("otrkávačky") Děkuji majitelům za vynaložený čas na přípravu a gratuluji! A věřím,že to nebyla výstava poslední.

26.5.2012

MVP Litoměřice - FCR
Arthur od Princezny Kačenky -  V2, res. CAC
Abby od Princezny Kačenky -
V1 CAC, res. CACIB
Tento den byl pro mne velmi, velmi příjemný,  i když jsem ho nestrávila v Litoměřicích ve výstavním kruhu, ale na druhém konci republiky, kam jsem i přes peripetie s českými drahami dojela. O této "misi" později.


13.5.2012

O tomto víkendu proběhla Klubová výstava retrieverů v Humpolci. Rozhodčí znalá plemene posuzovala velmi důkladně. Myslím si,že všem výstava hodně přinesla. Vrh A zapsaný na mou chovatelskou stanici si vedl velmi dobře. Arthur s Betty byli v sobotu nejkrásnějším párem celé výstavy!!

MVP Litoměřice - FCR

Arthur od Princezny Kačenky - 2x CAC
Abby od Princezny Kačenky -
V1 CAC, V4
Agira od Princezny Kačenky - V2,res. CAC, V

7.5.2012

           
Dex Moravia od Princezny Kačenky - "paničko, já tě taky mám rád"

Není pro chovatele krásnější pocit, než když ví,že ta jeho vypiplaná mimina se mají dobře a užívají si krásný psí život. Děkuji všem za vzornou péči o mé odchovy!!!!  A děkuji také za to,že z některých majitelů se stali moji velmi dobří přátelé!!!Zde jedna ukázka. 


5.5.2012

Dnešní den proběhla mezinárodní výstava psů v Praze. Hned při vstupu do plechových hal jsem si uvědomila, že máme opravdu velké štěstí,že nebyla před týdnem, kdy bychom se tam určitě upekli za živa. Den jsem strávila ve společnosti mých přátel od FCR, bylo to jako za starých dobrých časů....Velmi ráda jsem viděla i majitelé Charlie ( Hyacinata od Princezny Kačenky), kteří nelenili
a přijeli ohromný kus cesty, aby nasbírali informace, jak to v tom výstavním světě chodí....Po opravdu dlouhé době jsem viděla Markétu, která měla sestru mojí Blekušky. Doufám,že to nebylo naposledy. Naše barvy hájila Arietka a Galadriel. Tímto moc děkuji Zdence za předvedení a snahu co nejvíce Galču připravit. Opravdu příjený a krásný den. Není pro chovatele krásnější pocit, než když ví,že ta jeho vypiplaná mimina se mají dobře a užívají si krásný psí život. Děkuji všem za vzornou péči o mé odchovy!!!! Zde jedna ukázka. 
Arietta od Princezny Kačenky - V2, res. CAC
Galadriel od Princezny Kačenky - VD

1.5.2012

    


Z kozaček rovnou do sandálů....rozmary počasí jsou tento rok opravdu nečekané. V měsíci dubnu většinou třicítky nebývají, já osobně si je nepamatuju.  Jsem zvědavá, co nás ještě letos čeká.... (díky extrémům v lednu mám práce až nad hlavu...). Na  kvetoucí třešně se vždy velmi těším, letos díky  vedrům si jich užiju jen pár dní. Škoda, že se z té krásy člověk nemůže radovat déle. Všechna "krysí" štěnda jsou již v nových rodinách. Poslední nás opustila Didi (Diadéma od Princezny Kačenky), která před sebou měla velmi dalekou cestu. Jsem ráda,že vše proběhlo dobře. Je tu takové nezvyklé.....ticho . Noví majitelé nám posílají zprávy a mnoho fotek. Všem moc děkuji. Postupně budu přidávat.

24.4.2012

Představuji vám dva nové členy, kteří budou "hájit" naše barvy.

Honey od Princezny Kačenky -  AC
 Debussy od Princezny Kačenky - PK

15.4.2012

   

Po dlouhé době jsme se opět vydaly na vycházku s mamčinými flaty na Hlásku. Barunka tradičně s Týnkou hledala myši a Arwen se vrhla na "lovecký trénink". Po svém tátovi Percym je velmi vášnivá aportérka a nedovedla pochopit, proč flatíci nad kačenou tak dlouze přemýšlejí, než ji vezmou do huby. Kačer, ještě na půl zmražený, takže měl opravdu patřičnou váhu, ji nedělal žádný problém. V dohledávce též obsadila jednoznačně první místo.

10.4.2012

 
Velikonoční pozdrav od malé Tinky (Celestýna od Princezny Kačenky)

7.4.2012

Čas posledních dní byl pro mne velmi náročný po všech stránkách a tak na aktualizace nebyl čas a ani nálada. Platí pravidlo,že člověk vydrží více než si myslí. Vydrží, opravdu ano.  Jen  z chování některých lidí jsem zklamaná...ale co nadělá......Doplněna zanedbaná galerie vrhu D.Máme za sebou kontrolu vrhu D, která proběhla ve velmi příjemno duchu. 

6.4.2012


KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ JARA26.3.2012

Zatím svítí sluníčko a je teplo, i když předpovědi tohoto týdne slibují i chumelení, tak doufám,že nás již opravdu nezasáhne. Všechna štěňata si velmi ráda užívají pobyt venku. Začínáme již chodit na malé procházky na louku.  Zpočátku se jim velký prostor moc nelíbil, ale nyní se ze všech stala pátrací četa, která nenechá žádný drn a díru bez povšímnutí. Celé partě velel nejstarší Corýsek. Fota budou postupně přidány do fotogalerie.
V neděli Corýsek odletěl se svou novou majitelkou až do dalekého Finska. Přeju ju krásný psí život, který jistě zde bude mít, protože Nora i její maminka jsou velmi sympatické dámy, které na mne udělaly ten nejlepší dojem. Jen mne se po Corim malinko stýská......


   
Neuvěřitelná trpělivost mojí Arwenky

19.3.2012

Rozmary počasí si s námi opravdu zahrávají. Zima přeskočila hned do prvních letních dnů. Nebudu říkat,že to bylo nepříjemné. Jen možná opravdu trochu rychlé.  Zimu mě ještě připomíná zdevastovaný plot, na který spadl sníh ze střehy, poničené stromky,které též nevydržely nápor sněhu....
Ale na jaro se těším asi nejen já , ale i moje holky, které se v neděli oddávaly prvním teplejším paprskům. Krysaříci si to vyloženě užívali. No a já....nastává pro mne perné období, kterého se tak trochu obávám, ale rozhodla jsem se pro tento krok nejen kvůli sobě,ale i kvůli všem svým holkám,  tak doufám,že mi bude přáno a nějak se to zvládneme. (kdo mne zná více,ten ví a kdo ne, tak pro toho to není úplně prvořadé). Tak nám držte palce....
Brzy dodám fota z první jarní procházky našich mimin.

14.3.2012


Ochutnávka jara
 
Debussy od Princezny Kačenky

12.3.2012

Písnička dnes slaví 4. narozeniny. Jsem opravdu moc ráda,že právě ona  mne vnesla do tajů pražského krysaříka.
Vrh D má dnes pět týdnů....utíká to. Corelli jim dělá hodného strýčka, je velmi vnímavý  a opatrný.. Má velmi milou  povahu. Blíží se čas jeho odjezdu ,bude mi opravdu moc chybět.

7.3.2012

Malá Tiny je již ve svém novém domově, kde díky své  velmi milé povaze rozdává radost svým majitelům, kteří se ji nemohli dočkat. Já jsem moc ráda, že můj malý poklad je právě v tak dobrých rukou.V Beatě a Mirkovi jsem našla velmi dobré přátele a věřím, že první  vřelé sympatie se budou i nadále rozvíjet a vzkvétat. Beo, Mirku moc děkuji!!!!
Vrh D a Corýsek..

4.3.2012

Tak a je tu prázdno...tato věta platí jen na půl, protože máme ještě malá krysátka.. Dnes odešlo poslední kokří štěňátko Hanička.  Nebude bydlet daleko a bude prezentovat naši chovatelskou stanici, za což majitelům velmi děkuji.


Malá Tiny je již ve svém novém domově, kde svou velmi milou povahou rozdává radost svým majitelům, kteří se ji nemohli dočkat. Já jsem moc ráda, že můj malý poklad je právě v tak dobrých rukou.V Beatě a Mirkovi jsem našla velmi dobré přátele a věřím, že první  vřelé sympatie se budou i nadále rozvíjet a vzkvétat. Beo, Mirku moc děkuji!!!!

29.2.2012

     
              Corelli a Dafne                                            Celestýna a Debussy                

Proběhlo velké focení krysaříků. Konečně máme první portrétky vrhu D. Ti poprvé také ochutnali hovězí maso. Nejdříve se na něj bez obav vrhla Dafinka, která se narodila s jako poslední a nejmenší. Nyní již svou vahou oba sourozence přeskočila. Debussy se nenechal zahanbit a také masíčko ochutnal, jen Diadéma se rozhodla zůstat u mléčného baru...tak snad příště.
Corýsek je vyloženě velmi fotogenický a fotit ho je opravdu radost. Tiny je celá maminka, chytit zdařilý snímek bývá často nadlidslý výkon. Krásné jsou momentky vrhu C a D, rozdíl 5.týdnů a jak je to ještě znát.

27.2.2012

Krásné slunné počasí nás dnes i se štěňíky vylákali na malou procházku. Všichni zpočátku byli malinko rozhozeni z velkého prostoru,neb i zahrada se jim zdála velká....ale po chvilce již dováděli.
Dnes proběhla kontrola vrh C, který je bez bez vad, Corýsek má sestouplá obě varlátka. Takže můžou vyrazit ke svým novým rodinám.

Upravena galerie vrhu H a štěňata AC.


   
Honey a Huber od Princezny Kačenky

24.2.2012

Kokříci dovršili věku 8. týdnů a pomalu se začínají rozcházet do nových rodin. Doufám,že zde prožijí krásný psí život a budou dělat radost svým  novým pánečkům. Vrh D již kouká na celý svět a snaží se o první nesmělé pohyby....za to Corýsek s Tiny jsou jak neposedné tryskomyši...neusláte v pohybu.
Vrh H i vrh C přesunut do odchovů.

20.2.2012

Štěníci rostou jako z vody a opět to vše velmi rychle uteklo a začínají z nich již být "velcí pesani ".  Jsem ráda,že se mi podařilo pro ně najít vhodné rodiny, které se jich nemohou dočkat. Některá štěňátka  kokříků jsou stále volná a na svou novou rodinu čekají.
Krysaří mimina Celestýnka a Corelli  mají již  7.týdnů. Myslím si,že v sobě nezapřou své rodiče, což mne velmi těší....mají  milé a přátelské povahy. Čeká nás kontrola vrhu a pak rozlet z rodného hnízda.
Upravena galerie vrhu C.

19.2.2012

Přidány nové fotografie do galerie vrhu H.

18.2.2012

 
I my prozkoumáváme to bílé.....

16.2.2012

Tak opravdu nevím, co je lepší...zda arktické mrazy (teplota minulý pátek -24stupňů) a nebo neustálé sypání sněhu.. Za dva dny tu napadlo více jak 80cm nového sněhu...Když  z nebe začnou padat nové vločky, tak si říkám, ne..už opravdu ne, už neudržím ani shrnovák.... Kokří mimina byla poprvé venku, mrazíku nepřišli na chuť, ale teplota kolem nuly jim nevadí tolik, prozkoumáli malinko okolí, ale jakmile se otevřely dveře do tepla...okamžitě věděli, kde je lépe.

13.2.2012

Představujeme vám naše nová mimina - VRH D (pražský krysařík)

9.2.2012

Barunka si letos zimní čas opravdu nějak oblíbila....velmi si užívá procházek do lesa a na louku. Dovádí jako malé štěně a snaží se upoutat mou pozornost. Možná to bude spíše tím,že mne má konečně celou pro sebe. Maminy jsou doma se štěňaty a ona si tuto prioritu vychutnává plnými doušky.  

5.2.2012


Nové portréty vrhu H.

1.2.2012Krysičkám jsou 4.týdny.Seznamují se s ostatními členy naší domácnosti, Arwenka jako vždy jim dělá hodnou tetu, která si nechá vše líbit. Seznámení s malou Henrietkou také bylo bez problémů.- viz momentka. Postuně je upravována fotogaleriea přidávany nová fota.. Nějak se tím nemůžu prokousat, tčlověk by neřekl, kolik toho je za těch pár let nafoceno. Nové portrétky vrhu C. 

31.1.2012

Krásná a pohádková zima sebou nese i běžná úsilí...ještě nezasáhly ani na plno slibované arktické mrazy a  já jsem už bez vody - zamrzla na kost. Teplota teploměru opravdu klesá k -15 stupňům a tak budu doufat,že nebude hůř. Pohotovostní kanystr s voudou je připraven, ohřívač též. Tak to určitě s holkama zvládneme. Mrazivá rána jsou nejhorší, ale sluníčkem ozářené vrcholky Orlických hor naštěstí dokáží  dobýt energii a zvednout náladu.  Přec jen ...pohádková zima....

28.1.2012


Vrh H - 4.týdny

První portréty jednotlivých štěňátek  vrhu H.


26.1.2012

Kryskám jsou tři týdny, poprvé zkusili ochutnat něco jiného než mléko. Ihned pochopili,že tohle bude určitě lepší. Kousíčky hovězího masa do nich (naštěstí) padají neuvěřitelnou rychlostí.
Nová fota  vrhu C ve fotogalerii.

25.1.2012

 

 Konečně jsme se dočkali té pravé, krásné zimy, kdy si člověk připadá jak v pohádce. Ale co tomu předcházelo?? Velmi prapodivný prosinec a leden, kdy ve skalce kvetly petrklíče, ptáci zpívali jak o život a vůbec to nevypadlo na zimní čas. Člověk opravdu často neví, co chce. Ať je sníh a chumelí, když je tedy ta zima,  a když už chumelí, tak zase nadává, že musí stále běhat se shrnovákem. Ne jinak jsem to měla já...Během víkendu sypalo a sypalo. Nejen krysaříkům jsem musela vyházet "čůrací" okruh, záda pomalu necítím, ale dnešek stál za to všechno.
Krása....

22.1.2012

Není pálená jako pálená.

 

19.1.2012
Kokříci mají tři týdny. Toto období mám velmi ráda… začínají se pokoušet o první kroky, poznají mne po hlase, reagují vrtěním ocásku a možná něco i jako vrčením. Uvědomuju si, jak ten čas běží rychle…než se naději, budou mít za sebou první očkování a pak půjdou k novým majitelů a uteče jen maličko času a najednou z nich budou velcí psi..opravdu to hodně letí….no jo, nemládneme………..
první fota ve fotogalerii vrhu H

Hugo od Princezny Kačenky

 

17.1.2012
I malá krysátka po velkém boji v prvním týdnu přibývají na váze, což mne velmi teší, protože mnou vynaložená práce nebyla zbytečná. Obě již mají také svá jména a to Celestýna a Corelli (nesmíme samozřejmě zapomenout na naši tradici…..hudba)
Kokříci mají tři týdny. Toto období mám velmi ráda… začínají se pokoušet o první kroky, poznají mne po hlase, reagují vrtěním ocásku a možná něco i jako vrčením. Uvědomuju si, jak ten čas běží rychle…než se naději, budou mít za sebou první očkování a pak půjdou k novým majitelů a uteče jen maličko času a najednou z nich budou velcí psi..opravdu to hodně letí….no jo, nemládneme………..
první fota ve

14.1.2012

Malým kokříkům je již 14 dní. I to nejmenší přibývá na váze, takže se nám podařilo zachránit všech osm štěňat.
Více v sekci štěňata.


9.1.2012

Vrh C – 1.týden


3.1.2012
V brzkých ranních hodinách se začala moje malá Ariettka připravovat na svoje první potomky.
Byla velmi statečná a vší silou se snažila malým kosátkům pomoci na svět. Nakonec jsme vše zvládly jen s malou pomocí veterináře. Arinka na svět přivedla k její velikosti poměrně velká štěňata a to holčičku 110g
a kluka 101g.


1.1.2012

S novým rokem většina z nás bilancuje nad tím starým a dává si všemožná předsevzetí. Já mám jen jediné přání, abych se i nadále mohla věnovat činnosti, která se stala mou životní radostí a náplní. Aby má práce v podobě psích společníků, splňovala požadavky milých rodinných psů, kteří tuto funkci plní s naprostou samozřejmostí.
Ještě jednou děkuji své rodině, přátelům za pomoc v minulém roce.

 
.:: Novinky 2011::. .:: Novinky 2010::. .:: Novinky 2009::.